Wydarzenia

Wrocławskie piłkarki walczą o Centralną Ligę Juniorek

2021-06-05 08:00:00
Wrocławianki najpierw przebrnęły przez rundę dolnośląską, w której pokonały Polonię Świdnica 5:0. Dwie bramki w tamtym spotkaniu zdobyła Zuzanna Warzycha, a po jednym trafieniu dołożyły Daria Matuszewska, Martyna Sieradzka i Klaudia Łepska.

- Nasz zespół tak naprawdę cały czas się tworzy, mamy zawodniczki z pierwszego zespołu Śląska, częśc z drużyny Moniki Koziarskiej, występujących na co dzień w 2. Lidze i powoli zaczyna się "zazębiać" na boisku - mówi trenerka Śląska U17, Patrycja Falborska.

Wspólne treningi to oczywiście jedno, ale żadna jednostka treningowa nie zastąpi warunków meczowych. Wrocławianki przebrnęły bez walki przez etap półfinałów barażów o Centralną Ligę Juniorek U17, bo ich rywalki - Astoria Szczerców - wycofały się z rywalizacji ze względu na problemy kadrowe i teraz czeka je pojedynek ze zwycięzcą pary Rolnik Biedrzychowice - Rekord Bielsko-Biała.

Chociaż można zaryzykować stwierdzenie, że decydujący o awansie dwumecz Śląsk rozegra z Rekordem, bowiem bielszczanki pierwsze spotkanie półfinałowe wygrały na wyjeździe... 10:1!

- Muszę przyznać, że na początku nasza gra się nie kleiła, ale gdy wpadły pierwsze bramki - było nam już zdecydowanie łatwiej i worek się rozwiązał. Rewanż będzie formalnością i możemy przygotowywać się już na Śląsk Wrocław. Delegacja z Wrocławia była obecna na baszym meczu, więc musimy przygotować "coś specjalnego" na pojedynek z nimi - zaznacza trener Rekordu, Michał Majnusz, w rozmowie z klubowymi mediami.

Decydujące spotkania o miejsce w Centralnej Lidze Juniorek 2021/2022 odbędą się w systemie "mecz i rewanż" w dwa ostatnie weekendy czerwca.
Autor: Paweł Prochowski

Zobacz również