Wydarzenia

Wspieramy Patrysia na #ŚLĄGÓR

2020-02-20 08:30:00
Podczas spotkania Śląska Wrocław z Górnikiem Zabrzem przeprowadzona zostanie zbiórka pieniędzy na rzecz 10-miesięcznego Patryka Radwańskiego z Wrocławia, chorego na rdzeniowy zanik mięśni SMA typu I.
Podczas pierwszego w tym roku meczu WKS- na Stadionie Wrocław kibice Śląska i Lechii wspierali Tosię Wiśniewską z leżącej pod Wrocławiem Oleśnicy. Ta mała wojowniczka również cierpi na SMA typu 1, czyli rdzeniowy zanik mięśni. Wspólnie zebraliśmy ponad 11 tysięcy złotych! Potrzeby są znacznie większe, więc zachęcamy do dalszych wpłat. Tosię można wspierać TUTAJ.

Piątkowy mecz Śląska z Górnikiem Zabrze stać będzie pod znakiem wsparcia dla Patryka Radwańskiego z Wrocławia. 10-miesięczny chłopczyk, jak piszą jego najbliżsi, również "żyje z wyrokiem śmierci". Dramatyczny apel o pomoc przynosi spore skutki, ale do kwoty potrzebnej do zakupu najdroższego leku świata, który może pomóc Patrysiowi brakuje jeszcze około 1,5 mln złotych. Śląsk Wrocław włącza się w pomoc i zachęca wszystkich kibiców do wpłat.

Na esplanadzie i trybunach obecni będą wolontariusze z puszkami, do których będzie można przekazywać pieniądze na rzecz leczenia Patrysia. W przerwie meczu na murawie pojawią się rodzice chłopca, którym wręczona zostanie koszulka przeznaczona na aukcję.

Zachęcamy, by pomagać podczas meczu i nie tylko. Więcej informacji o Patrysiu, jego chorobie i możliwym leczeniu znaleźć można na stronie siepomaga.pl. Tam również możliwość finansowego wsparcia. Wystarczy kliknąć TUTAJ.

Prosimy o okazanie serca i zachęcamy do wspierania zarówno Tosi, jak i Patrysia. Uratowanie zdrowia i życia tych wspaniałych dzieci to cel warty naprawdę wiele. POMAGAMY!

Autor: Jędrzej Rybak

Zobacz również