Wydarzenia

Wspólnie "Dla Nadziei"

2019-11-26 13:00:00
Delegacja Śląska Wrocław wraz ze sponsorami klubu - firmą Yoon Group, Noblebet oraz Grupą POS-BET - wzięła udział w charytatywnej kolacji "Dla Nadziei". Uroczystość w Warszawie zorganizowała Fundacja "Na Ratunek Dzieciom z Chorobą Nowotworową".
Uroczysta kolacja miała na celu niesienie pomocy dzieciom, które na co dzień muszą mierzyć się z bardzo poważnym przeciwnikiem - chorobą nowotworową. Cały dochód z kolacji wsparł całoroczne działania Fundacji na rzecz potrzebujących dzieci. W sumie zebrano około sto tysięcy złotych! W kolacji uczestniczył zarząd Śląska Wrocław oraz przedstawiciele Sponsorów klubu - Yoon Group Noblebet i Posbet.
 
Podczas wieczoru w Hotelu InterContinetal w Warszawie przeprowadzona została aukcja unikatowych przedmiotów, przekazanych przez wielu Przyjaciół Fundacji. Aktywny udział brali w niej chociażby Prezes Yoon Group, Pan Junsik Yoon. Na licytujących czekała m.in. koszulka meczowa Śląska Wrocław wraz z autografami drużyny WKS-u. Została sprzedana za 3 tysiące złotych, a całość z tej kwoty trafiło na konto podopiecznych Fundacji!

 
Fundacja "Na Ratunek Dzieciom z Chorobą Nowotworową" już od 28 lat niesie pomoc małym pacjentom szpitali onkologicznych. Co roku roztacza opiekę i pomoc nad 2 tysiącami dzieci, chorymi na raka, zapewniając im najnowocześniejsze leki i terapie ratujące życie. Pokrywa koszty zakupu sprzętu medycznego, finansuje też badania naukowe, poprawiające diagnostykę i skuteczność leczenia nowotworów dziecięcych, wspiera lekarzy i personel medyczny.

 
Śląsk Wrocław z dumą prezentuje logo Fundacji na swoich koszulkach meczowych, a nasi piłkarze chętnie odwiedzają Przylądek Nadziei, szpital pod opieką Fundacji.
 
Organizatorom dziękujemy za zaproszenie, a naszym Sponsorom za uświetnienie wydarzenia. 
Autor: Jędrzej Rybak, Fot. Zdjęcia organizatora

Zobacz również