Wydarzenia

Wtorkowe gazety o Śląsku Wrocław

2015-11-10 09:45:00
6
Zapraszamy na poranny przegląd prasy. Z wtorkowych gazet wybraliśmy najciekawsze informacje o Śląsku Wrocław.

Przegląd Sportowy - Właściciele ocalili trenera

 

Nie będzie zmiany na stanowisku trenera Śląska Wrocław. Taka decyzja zapadła w poniedziałek na spotkaniu rady nadzorczej piłkarskiej spółki z prezesem klubu i szkoleniowcem. - Tadeusz Pawłowski przedstawił plan naprawczy i przekonał, że jego wdrożenie może korzystnie wpłynąć na postawę drużyny - przyznaje szef rady nadzorczej Włodzimierz Patalas. 

 

Oznacza to, że trener na pewno poprowadzi Śląsk w najbliższym meczu z Legią w Warszawie (21 listopada) i u siebie z Pogonią Szczecin (28 listopada). Czy utrzyma posadę także na kolejne spotkania, będzie zależeć od tego, jak spisze się jego drużyna. Właściciele klubu (miasto i Wrocławskie Konsorcjum Sportowe) oczekują natychmiastowej poprawy wyników, bo Śląsk w siedmiu ostatnich ligowych meczach zdobył zaledwie dwa punkty i jest tuż nad strefą spadkową. Szczegóły „planu naprawczego" trzymane są w tajemnicy, lecz łatwo się domyślić, że trener chce odważniej postawić na młodych, do tej pory drugoplanowych piłkarzy.

 

Przegląd sportowy - Kiełb już zdrowy

 

Jacek Kiełb, którego zabrakło w kadrze na mecz z Cracovią z uwagi na problemy ze stawem kolanowym, w tym tygodniu ma już normalnie trenować.

 

Gazeta Wyborcza - Pawłowski zostaje w Śląsku

 

W piątek Śląsk zanotował jedną z najbardziej kompromitujących porażek na przestrzeni ostatnich lat. Po 45 minutach gry przegrywał na wyjeździe z Cracovią aż 0:4. Ostatecznie spotkanie zakończyło się wynikiem 1:4. W związku z bardzo trudną sytuacją drużyny zapowiedziano spotkanie właścicieli klubu. Przed spotkaniem „Wyborcza" rozmawiała z Włodzimierzem Patalasem, sekretarzem miasta i przewodniczącym rady nadzorczej piłkarskiego Śląska. W poniedziałkowe południe Patalas był radykalny w ocenie gry Śląska i pracy sztabu szkoleniowego Śląska. (…)

 

W mediach od kilku tygodni krążą nazwiska trenerów, którzy mogliby zastąpić Pawłowskiego. W tym gronie wymieniano np. byłego szkoleniowca m.in. Legii i Pogoni Dariusza Wdowczyka, byłego trenera Lecha Poznań Mariusza Rumaka czy Słowaka Jana Kociana. Bezrobotni pozostają również m.in. Maciej Skorża czy Franciszek Smuda. Patalas na pytanie, czy to dobry moment na zwolnienie trenera Pawłowskiego, nie odpowiedział jednoznacznie. - Musimy pamiętać, że rynek aktualnie dostępnych trenerów nie jest zbyt bogaty - zakończył. (…) Tak więc Pawłowski może przygotowywać Śląsk do kolejnego meczu 21 listopada z Legią w Warszawie.

 

Super Express - Pawłowski jednak zostaje  

 

Nie będzie zmiany trenera w Śląsku Wrocław, który zajmuje w lidze 14. miejsce. Władze klubu zdecydowały, że Tadeusz Pawłowski (62 l.) jest w stanie wyprowadzić zespół z kryzysu. Śląsk zanotował w lidze serię siedmiu meczów bez wygranej. 

Autor: Mateusz Kondrat, Fot. Krystyna Pączkowska

Zobacz również