Wydarzenia

Wtorkowe media o Śląsku Wrocław

2015-05-19 09:35:00
Zapraszamy na wtorkowy przegląd artykułów o Śląsku Wrocław. Z dzisiejszych gazet tradycyjnie wybraliśmy te najciekawsze, które dotyczą naszej drużyny.

Fakt - Cierpią przez błąd sędziego

 

Piłkarze Śląska w meczu z Legią (1:1) zostali skrzywdzeni przez arbitra - zgodnie twierdzą piłkarscy eksperci. Również szef Kolegium Sędziów Zbigniew Przesmycki (64 l.) przyznaje, że Adam Lyczmański (35 l.) popełnił ewidentny błąd, ale gospodarzom może co najwyżej współczuć - błędy przecież się zdarzają.

 

Problem Śląska polega na tym, że tym razem chodzi o bezcenne punkty w walce być może nawet o mistrzostwo Polski. Oburzenie budzi oczywiście sytuacja, po której Legia strzeliła gola na 1:1. Zanim piłka trafiła do Tomasza Jodłowca (30 l.), Orlando Sa (27 l.) skutecznie powstrzymał Piotra Celebana (30 l.). Tyle że niezgodnie z przepisami. - Celeban miał realną szansę zagrać tę piłkę – zawyrokował w programie Liga+ Extra były szef sędziów Sławomir Stępniewski (54 l.). Wtórował mu Kazimierz Węgrzyn (48 l.): - Kompletnie nie rozumiem, dlaczego nie został podyktowany rzut wolny. Przecież Celeban świadomie się tak zachował, nie popełnił żadnego błędu. Był faulowany i spodziewał się reakcji sędziego - ocenił były reprezentant Polski.

 

Fakt - Ostrowski chce grać

 

Jest szansa, że skrzydłowy Śląska Wrocław Krzysztof Ostrowski (33 l.), który w ostatniej chwili z powodu urazu wypadł ze składu na mecz z Legią Warszawa (1:1), będzie do dyspozycji trenera Tadeusza Pawłowskiego (62 l.) w środowym meczu z Lechem w Poznaniu. Sytuacja kadrowa Śląska na bokach obrony będzie znacznie lepsza, bo po kartkowej pauzie do drużyny wracają także Paweł Zieliński (25 l.) i Mariusz Pawelec (29 l.). Mecz w Poznaniu rozpocznie się w środę o godzinie 18.

 

Wroclaw.sport.pl - Znani wrocławianie kibicowali Śląskowi w niedzielnym meczu z Legią

 

Prof. Alicja Chybicka, raper Waldemar Kasta czy reprezentant sztuk Walki Maciej Zegan - to tylko część osób, która w minioną niedzielę dopingowała piłkarzy Śląska na wrocławskim stadionie w starciu z Legią Warszawa. Spotkanie zakończyło się remisem 1:1. 

 

- Panuje tu wyjątkowa atmosfera. Dzisiaj jest prawdziwe święto piłki nożnej we Wrocławiu. Świetni kibice, szczególnie Śląska, i emocje dzięki temu sięgają zenitu - zaznaczał Rafał Kwietniewski, z "Pierwszej Miłości". Oprócz niego na trybunach wrocławskiego stadionu gościli również prof. Alicja Chybicka, raper Waldemar Kasta, reprezentanci sztuk walki Maciej Zegan i Tomasz Skrzypek oraz byli zawodnicy WKS-u, a dziś wychowawcy młodych adeptów Dariusz Sztylka i Krzysztof Wołczek. Każdy z wymienionych gości przybył na mecz z rodziną i gorąco wspierał Śląsk w starciu z warszawską Legią.

 

- Jestem pierwszy raz na meczu, ale jestem prawdziwie zachwycona. Trzymam kciuki za Śląsk i musi wygrać to spotkanie - mówiła prof. Alicja Chybicka, najlepszy onkolog dziecięcy w Polsce, senator RP, ambasador Wrocławia i m.in. tegoroczna laureatka Ambasadora Wrocławia. - Warto jest przychodzić na mecze Śląska i ja wszystkich bardzo gorąco do tego zachęcam. Atmosfera jest fantastyczna i niepowtarzalna. Kto nie był, nie będzie tego wiedział - dodawała pani profesor.

 

Autor: Mateusz Kondrat

Zobacz również