Wydarzenia

Wtorkowy przegląd mediów o Śląsku

2015-06-09 10:20:00
5
Zapraszamy na tradycyjny poranny przegląd mediów. Z dzisiejszych informacji wybraliśmy te najciekawsze dotyczące Śląska Wrocław.

Gazeta Wrocławska - Zwrot w sprawie Marco

 

Wczorajszy dzień przyniósł nieoczekiwany zwrot w sprawie Marco Paixao. Portugalski napastnik znów usiadł do rozmów ze Śląskiem. Z naszych informacji wynika, że obie strony usiadły do stołu, ale do porozumienia jest daleka droga. Napastnik zażyczył sobie podwójnej podwyżki (teraz zarabia ok. 10 tys. euro) i chociaż nie ma szans, by na Oporowskiej tyle mu dali, to jednak nowa propozycja wiąże się z podwyżką. Portugalczyk ponoć chce rozmawiać jedynie przez swojego agenta. To by wyjaśniało niedzielną wypowiedź Tadeusza Pawłowskiego, który stwierdził, że „sprawa Marco powinna rozstrzygnąć się w ciągu dwóch dni".

 

wroclaw.sport.pl - W Lidze Europy chcemy zagrać jak najwięcej meczów (wywiad z Roberterm Pichem)

 

Jak podsumowałby pan sezon w wykonaniu Śląska Wrocław?  

Mamy za sobą takie mecze, które zagraliśmy bardzo dobrze, ale nie udało się nam ich wygrać. Gdybyśmy mieli trochę więcej szczęścia w pojedynkach z Legią czy Lechem, zajęlibyśmy jeszcze wyższe miejsce w ligowej tabeli. Ogólnie jednak było bardzo dobrze. Gdyby ktoś powiedział nam przed sezonem, że uplasujemy się na czwartej pozycji... Mało kto spodziewał się tak dobrego wyniku.  

 

Kolejnym waszym celem będzie awans do fazy grupowej Ligi Europejskiej? To spore wyzwanie.

Liga Europejska jest dla nas motywacją. To nagroda za całą walkę, którą włożyliśmy w ten sezon. Ale dostaliśmy szansę gry w europejskich pucharach i nie chcemy zakończyć tej przygody na jednym czy dwóch meczach. Chcemy powalczyć o to, by zagrać w LE jak najwięcej spotkań, a później móc zmierzyć się z najlepszymi drużynami.

 

(…)

 

Wydaje się, że dla Śląska istotnym będzie to, jak do zespołu wprowadzą się młodzi piłkarze, w których wierzy trener Pawłowski. Michał Bartkowiak występem przeciwko Pogoni Szczecin pokazał, że taki kierunek może przynieść wam wkrótce sporo pożytku...  

Tak, warto dawać szanse tym młodym chłopakom. Kiedy będziemy grać w pucharach, oni też będą mieć więcej szans na grę. Wtedy zobaczymy, jak to będzie wyglądać. Myślę jednak, że Kamil Dankowski czy Michał Bartkowiak zagrali z Pogonią nieźle, i to zdecydowanie dobry kierunek.  

 

Ile dni wolnego otrzymaliście od sztabu szkoleniowego?  

Przez pięć dni mamy niczego nie robić, później rozpoczynamy realizację rozpisek treningowych, a więc indywidualnie biegamy, dochodzimy do formy.

 

eurosport.onet.pl - To już niemal przesądzone - Marco Paixao wyląduje w Lechu Poznań

 

Paixao w Śląsku zarabia 10 tys. euro miesięcznie, ale właśnie kończy mu się kontrakt. Już przed rokiem przedstawił swoje oczekiwania: chętnie przedłuży kontrakt na kolejne lata, ale pod warunkiem, że dostanie trzykrotną podwyżkę. Zresztą piłkarz, który w poprzednim sezonie został wicekrólem strzelców Ekstraklasy, domagał się podwyżki nawet w ramach obowiązującego kontraktu, bo uważał, że golami na to zasłużył. Klub nie spełnił jego żądań, a później wokół Portugalczyka zrobiło się cicho, bo praktycznie całą jesień leczył kontuzję. W styczniu obiecał trenerowi Tadeuszowi Pawłowskiemu, że w zimowym okienku transferowym nie będzie próbował zmienić klubu. Słowa dotrzymał, ale prowadził rozmowy z potencjalnymi pracodawcami. Według nieoficjalnych informacji, jest przesądzone, że będzie grał w klubie nowego mistrza Polski.

Autor: Mateusz Kondrat

Zobacz również