Wydarzenia

Wtorkowy przegląd prasy o Śląsku

2015-03-31 10:00:00
Zapraszamy na wtorkowy przegląd prasowy. Z dzisiejszych gazet wybraliśmy najciekawsze artykuły dotyczące Śląska Wrocław i zawodników związanych z naszym klubem.

Gazeta Wyborcza - Niższe ceny biletów na Śląsk

 

W sobotę 4 kwietnia Śląsk zagra z Podbeskidziem Bielsko-Biała. Śląsk obniżył ceny biletów na ten mecz. Obniżki są skierowane dla wszystkich kupujących w przedsprzedaży (również dla osób bez Karty Kibica). Wejściówki na wielkanocne spotkanie WKS-u można kupować w promocyjnych cenach.

 

Piłka Nożna - Piłkarska rodzina (rozmowa z Tomem Hateleyem)

 

Polska liga to właściwe miejsce dla angielskiego piłkarza?  

Cieszę się, że mogę tu grać - mówi Tom Hateley. - Trafiłem do drużyny, która preferuje techniczny, ciekawy futbol, atakuje, ma dobrych piłkarzy. Ostatnio może rezultaty są nieco poniżej oczekiwań, ale jesteśmy w czołówce i mamy realne szanse na zakwalifikowanie się do europejskich pucharów. Nie mogę się więc nudzić, a mecz goni mecz.

 

Nie dziwi pana nieco skomplikowany system rozgrywek polskiej ekstraklasy?  

Zdążyłem go poznać i uważam za bardzo atrakcyjny. Każdy zespół chce się znaleźć w czołowej ósemce po fazie zasadniczej, by grać o wyższe cele i szybko uniknąć degradacji. To dzielenie punktów też podnosi atrakcyjność rywalizacji, nawet outsiderzy mają o co się starać. Duża liczba meczów to też coś fajnego dla piłkarzy.  

 

Nie doskwiera panu brak trafień dla Śląska?  

Gram na pozycji numer sześć i mam więcej zadań defensywnych niż ofensywnych, ale nie zamierzam się tłumaczyć. Gdy jest okazja, staram się wędrować w okolice pola karnego przeciwnika i muszę po prostu być cierpliwy. Często w czasie meczu świta mi taka myśl, żeby mocniej zaangażować się w atak. Zawsze jednak będę podkreślał, że najważniejszy jest interes zespołu, a każdy zawodnik jest rozliczany przez pryzmat wyników. Znam swoje zadania i staram się je realizować najlepiej, jak potrafię.

 

Przegląd Sportowy - Pawełek: Jestem gotowy do powrotu

 

Do pierwszego w tym roku występu w ekstraklasie przygotowuje się Mariusz Pawełek. - W najbliższych dniach będę miał zabiegi rehabilitacyjne palca, ale w sobotnim meczu z Podbeskidziem powinienem być do dyspozycji trenera Tadeusza Pawłowskiego - mówi bramkarz Śląska Wrocław.  Zastąpi utalentowanego Jakuba Wrąbla, któremu w sześciu tegorocznych meczach ligowych nie udało się zachować czystego konta, a Śląsk nie potrafił wygrać żadnego spotkania. Pawełek doznał kontuzji dłoni w lutowym meczu Pucharu Polski z Legią (1:1). Miał w nim w ogóle nie grać, bo trener Pawłowski w rywalizacji pucharowej zamierzał stawiać na zbierającego doświadczenie Wrąbla. Akurat na starcie z mistrzem Polski postanowił jednak odstąpić od tej zasady i do gry posłał doświadczonego golkipera. Okazało się, że był to pierwszy i wciąż ostatni występ Pawełka w tym roku. Siłą rzeczy, także w meczach ligowych, zastąpił go młody bramkarz.

 

Fakt - Młodzież będzie szturmować ligę

 

W Śląsku postawią na młodzież! Tadeusz Pawłowski (62 l.) jest bardzo zadowolony z dyspozycji swoich juniorów i już niedługo da im szansę w rozgrywkach ekstraklasy. - W końcówce sezonu więcej okazji do gry dostaną Kamil Dankowski, Michał Bartkowiak czy Maciej Pałaszewski - mówi Faktowi szkoleniowiec.

 

Od kiedy tylko Pawłowski rozpoczął pracę we Wrocławiu, młodzi piłkarze grają tak, jakby dostali wiatru w żagle. W ostatni weekend juniorzy starsi wygrali z rówieśnikami z Zagłębia Lubin 2:0, a główne role w tym spotkaniu odgrywali Michał Bartkowiak (18 l.) i Maciej Pałaszewski (17 l.), którzy lada moment spróbują sił w ekstraklasie.

Autor: Mateusz Kondrat

Zobacz również