Wydarzenia

Wybierz z nami Galerię Legend Ekstraklasy

2021-04-07 14:30:00
Wśród nominowanych do zaszczytnego grona Galerii Legend Ekstraklasy znalazł się Piotr Celeban, jedna z ikon Śląska Wrocław. Twój głos może mieć wielkie znaczenie!
Galeria Legend Ekstraklasy #MojeLegendy zostanie uzupełniona o trzech piłkarzy z zakończonej przed czterema miesiącami dekady 2011-2020. Do tych przepustek pretenduje piętnastu zawodników. Głosowanie potrwa do 12 kwietnia w aplikacji Ekstraklasy. Partnerem wyborów jest Totalizator Sportowy.

O wejście do prestiżowego grona, w którym obecnie znajduje się 22 piłkarzy, ubiega się piętnastu zawodników, którzy w latach 2011-20 wyróżnili się na tle całej Ekstraklasy. Ci zawodnicy zostali wyłonieni na podstawie osiągnięć indywidualnych oraz drużynowych w lidze, występów w innych rozgrywkach (europejskie puchary oraz reprezentacja), a także postawy pozaboiskowej. W gronie nominowanych znalazł się oczywiście Piotr Celeban, obrońca Śląska Wrocław, mistrz Polski, rekordzista klubu pod względem występów w Ekstraklasie, rozegranych pełnych meczów z rzędu i najskuteczniejszy obrońca w dziejach WKS-u. Na "Celika" możecie zagłosować w aplikacji Ekstraklasy.

SWÓJ GŁOS MOŻNA ODDAĆ TUTAJ
Wśród pozostałych nominowanych znajdziemy również dwóch byłych graczy wrocławskiego klubu: Flavio Paixao oraz Marcina Robaka, którzy również w barwach WKS-u zaliczyli wiele wspaniałych spotkań. Pozostali nominowani to: Igor Angulo, Gerard Badia, Kasper Hamalainen, Artur Jędrzejczyk, Tomasz Jodłowiec, Michał Kucharczyk, Dusan Kuciak, Arkadiusz Malarz, Michał Pazdan, Miroslav Radović, Jakub Rzeźniczak i Filip Starzyński.

Wybory za dekadę 2011-2020 są kontynuacją akcji rozpoczętej w 2018 roku, w trakcie której w Galerii Legend Ekstraklasy #MojeLegendy znalazło się dwudziestu dwóch piłkarzy z lat 1927-2010. Są to w kolejności alfabetycznej: Zbigniew Boniek, Lucjan Brychczy, Gerard Cieślik, Marek Citko, Kazimierz Deyna, Tomasz Frankowski, Andrzej Juskowiak, Hubert Kostka, Grzegorz Lato, Robert Lewandowski, Włodzimierz Lubański, Mirosław Okoński, Stanisław Oślizło, Teodor Peterek, Ernest Pohl, Henryk Reyman, Włodzimierz Smolarek, Andrzej Szarmach, Maciej Szczęsny, Ernest Wilimowski, Jacek Zieliński i Maciej Żurawski. Nagrodę specjalną przyznano także rekordziście w liczbie występów w najwyższej polskiej lidze - Łukaszowi Surmie.

Zachęcamy do zabawy i głosowania na Piotra Celebana wszystkich kibiców Śląska Wrocław i PKO Ekstraklasy!
Autor: Jędrzej Rybak

Zobacz również