Wydarzenia

Wygrana z Rekordem | Ekstraliga

2021-07-24 22:00:00
Kolejny mecz - kolejne sparingowe zwycięstwo. Piłkarki Śląska Wrocław tym razem mierzyły się z Rekordem Bielsko-Biała i pewnie zwyciężyły 4:1. Trzy gole dla WKS-u strzeliła Daria Nowak, a jedną bramkę zdobyła Karolina Iwaśko.
Sobotnie spotkanie było niemal "podręcznikowym" modelem, jak dobrze zacząć mecz. Po sześciu minutach na stadionie przy hotelu GEM było już bowiem 2:0 dla wrocławianek. Najpierw - po kilkudziesięciu sekundach - Daria Nowak wykorzystała złe podanie rywale i skierowała piłkę do siatki, a niedługo potem asystowała przy golu Karoliny Iwaśko.

W pierwszej połowie wrocławianki dominowały i raz za razem gościły pod polem karnym przeciwniczek. Efektem tych akcji była kolejna bramka - w 37. minucie Marcelina Buś zagrała w pole karne z prawego skrzydła, a tam znakomicie odnalazła się Daria Nowak, która strzeliła swojego drugiego gola.

W drugiej połowie tempo gry nieco spadło, choć dodajmy, że bez wątpienia miały na to wpływ warunki atmosferyczne, bo spotkanie toczyło się w ponad trzydziestostopniowym upale. Po zmianie stron przyjezdne nieco uporządkowały swoją grę w obronie, co także miało przełożenie na atak. I zdobytą bramkę, bo w 60. minucie Karolina Czyż przechytrzyła wrocławską defensywę i skierowała futbolówkę do siatki.

Ostatnie słowo należało jednak do WKS-u. Daria Nowak w przerwie została zastąpiona przez Kamilę Czudecką, a na murawę powróciła na kwadrans przed końcem, zmieniając Wiktorię Kiszkis. I wkrótce po wejściu na boisko zdobyła kolejnego gola, znów wykorzystując moment dekoncentracji w bielskiej defensywie i ustalając tym samym wynik spotkania.

Kolejny sparing naszego zespołu w sobotę, 31 lipca, w Katowicach z miejscowym GKS-em.

Śląsk Wrocław - Rekord Bielsko-Biała 4:1 (3:0)
 
Bramki:
1:0 Daria Nowak 2'
2:0 Karolina Iwaśko 6'
3:0 Daria Nowak 37'
3:1 Karolina Czyż 60'
4:1 Daria Nowak 76'

Śląsk: Sowalska (61' Rychlicka) - Krzyżanowska (61' Warzycha), Dudziak, Korda, Żurek (46' Turowska), Furmaniak (46' Sieradzka), Kulig, Marcelina Buś (46' Krysman), Iwaśko (61' Matuszewska), Nowak (46' Czudecka), Kiszkis (76' Nowak).
Autor: Paweł Prochowski, Fot. Paweł Prochowski

Zobacz również