Wydarzenia

Wyjazdowa porażka rezerw

2020-08-01 19:00:00
Rezerwy Śląska Wrocław przegrały z Polonią Bytom 2:3 w kolejnym sparingu przed rozpoczęciem sezonu 2. ligi. Mimo walki do końca, Trójkolorowi nie byli w stanie pokonać dobrze dysponowanych zawodników gospodarzy.
Dla Trójkolorowych był to drugi sparing z rywalem, z którym mierzyli się w poprzednim sezonie w III lidze. W ubiegłym tygodniu wrocławianie wygrali z Foto-Higieną Gać (3:0), a tym razem ich przeciwnikiem była Polonia Bytom. Zespół trenera Jawnego i Dymkowskiego nie wspominał wizyty w Bytomiu zbyt dobrze, ponieważ ligowa potyczka zakończyła się porażką WKS-u 0:2. 

W Bytomiu, podobnie jak tydzień temu w sparingu z Foto-Higieną Gać wystąpiło kilku zawodników testowanych. Pierwszy cios wyprowadzili gospodarze, którzy w 25. minucie objęli prowadzenie. Śląsk zdołał odpowiedzieć jeszcze przed przerwą. W 35. minucie po asyście Szymona Krocza piłkę do bramki skierował Grzegorz Kotowicz. Do końca pierwszej połowy wynik nie uległ już zmianie. 

Druga część gry należała do Polonii. Bytomianie ponownie wyszli na prowadzenie w 52. minucie, a w 78. minucie dołożyli kolejne trafienie. Trójkolorowi nie mieli zamiaru się poddawać i zaledwie minutę później na listę strzelców wpisał się Paweł Kucharczyk. Było to jednak wszystko, na co było stać WKS i sparing zakończył się zwycięstwem Polonii 3:2. 

Polonia Bytom - Śląsk II Wrocław 3:2 (1:1)

Bramki dla Śląska: Kotowicz, Kucharczyk

Skład: zawodnik testowany - Wypart, Kucharczyk, zawodnik testowany, Caliński, Lewkot, Młynarczyk, zawodnik testowany, Krocz, Michalski, Kotowicz oraz Szymański, Dryja, zawodnik testowany, Jarzębowski 
 
Autor: Grzegorz Krawczyk, Fot. Krystyna Pączkowska

Zobacz również