Wydarzenia

Wymagający rywal na drodze WKS-u | Ekstraliga

2021-07-30 13:00:00
W sobotę - 31 lipca - wrocławianki po raz szósty sprawdzą się w meczu kontrolnym przed rozpoczęciem sezonu. Tym razem znów zagrają z ekstraligowym rywalem, ale chyba najbardziej wymagającym z dotychczasowych przeciwników, czyli Gieksą Katowice.

W poprzednim sezonie wrocławianki trzykrotnie mierzyły się z GKS-em w oficjalnych spotkaniach - dwukrotnie w Ekstralidze i raz w Pucharze Polski. W lidze Śląsk okazał się lepszy przed własną publicznością - zwyciężając 2:0 po dwóch golach Karoliny Iwaśko - natomiast w rewanżu 2:1 zwyciężyły katowiczanki, a bramkę dla WKS-u zdobyła Joanna Wróblewska. Zdecydowanie lepsza Gieksa była w starciu pucharowym, które zakończyło się wygraną rywalek 4:0. Gole dla ekipy z Katowic strzeliły wówczas Zofia Buszewska, Kinga Kozak i Klaudia Miłek, a co ciekawe... żadnej z tych piłkarek nie ma już w GKS-ie. Dwie pierwsze zasiliły ekipę mistrzyń Polski, Czarnych Sosnowiec, a Miłek dołączyła do Górnika Łęczna.

Po stronie strat w zespole z Katowic trzeba jeszcze odnotować Jessicę Ludwiczak (transfer do AP Lotos Gdańsk), Magdalenę Dragunowicz i Nadję Stanović. Nowymi twarzami w GKS-ie są natomiast Amelia Bińkowska, Matylda Bujak oraz Emilia Zdunek i Alicja Dyguś. Dużym wzmocnieniem może być pozyskanie dwóch ostatnich zawodniczek, które w minionych rozgrywkach reprezentowały barwy Górnika Łęczna. A niewykluczone, że w kolejnych sezonach do katowickiego zespołu dołączą młode talenty, wszak przed kilkoma tygodniami GKS zwyciężył w Centralnej Lidze Juniorek do lat 15.

Katowiczanki mają za sobą trzy mecze sparingowe. Pierwszym spotkaniem była potyczka 0:4 z litewskim FK Gintra Universitetas, w kolejnym sparingu pokonały mistrzynie Polski z Sosnowca 3:1, a w trzecim starciu wygrały z drugoligowym Respektem Myślenice aż 11:1. Teraz czeka ich spotkanie kontrolne z wrocławiankami.

Podopieczne Piotra Jagieły mają za sobą pięć meczów kontrolnych, wszystkie wygrane. Piłkarki WKS-u po pierwszym tygodniu treningów pokonały Skrę Częstochowa 8:1, następnie wygrały 3:1 z ROW-em Rybnik, 7:1 ze Sportisem Bydgoszcz, 3:1 z Ostrovią Ostrów oraz 4:1 z Rekordem Bielsko-Biała. Wrocławianki imponują zwłaszcza w ataku, gdzie znakomity tercet tworzą Daria Nowak, Wiktoria Kiszkis, i Karolina Iwaśko. Ta pierwsza dwa ostatnie sparingi, w których grała, kończyła z hat-trickiem. Równie skuteczna jest Wiktoria Kiszkis, która w sparingach zdobyła już cztery gole.

Początek spotkania w Katowicach w sobotę (31 lipca) o godzinie 13. Będzie to przedostatni sprawdzian wrocławianek przed startem ligi - w następny piątek (6 sierpnia) zagrają na boisku w Trzebnicy z zespołem czeskich Pardubic. A rozgrywki ligowe rozpoczną się w weekend 14/15 sierpnia - pierwszym rywalem będzie UKS SMS Łódź.

Autor: Paweł Prochowski, Fot. Paweł Prochowski

Zobacz również