Wydarzenia

Z Opavą przy Oporowskiej

2018-07-05 08:00:00
SFC Opava jest kolejnym przeciwnikiem Śląska w przedsezonowym sparingu. Mecz odbędzie się w sobotę, 7 lipca na stadionie przy ulicy Oporowskiej 62 o godzinie 16. Wstęp na to spotkanie jest darmowy. Serdecznie zapraszamy!
Śląsk dwa poprzednie sparingi z Piastem Gliwice i Zagłębie Lubin wygrał, choć należy pamiętać, że nie wynik jest tu najważniejszym elementem. Zespół Tadeusza Pawłowskiego został przebudowany, we Wrocławiu pojawiło się kilka nowych twarzy i aktualnie przebywa na obozie w Trzebnicy, gdzie przygotowuje się do nadchodzącego sezonu. Ponadto w środę do drużyny dołączył Farshad Ahmadzadeh. Możliwe, że Pers zadebiutuje w zielono-biało-czerwonych barwach już w sobotę. 
 
SFC Opava, czyli najbliższy rywal WKS-u, jest beniaminkiem czeskiej najwyższej klasy rozgrywkowej. Dość pewnie uzyskał awans, bo z 5-punktową przewagą nad drugim FK Przybram. W ostatnim czasie Czesi rozegrali sparing z Odrą Opole (wygrany 3:2), natomiast w czwartek mają zaplanowany mecz z Górnikiem Zabrze.  
 
Serdecznie zapraszamy na to spotkanie. Na stadionie przy ulicy Oporowskiej będzie przygotowana strefa gastronomiczna oraz punkt z gadżetami Śląska. Klubowa telewizja przeprowadzi również transmisję live na oficjalnym koncie Śląska w serwisie YouTube. 

- Przed nami kolejne mecze kontrolne i chcemy równie dobrze się zaprezentować. Musimy mieć mentalność zwycięzców, a wypracować ją należy poprzez wygrywanie, nawet zwykłych sparingów - mówi przed sparingiem Jakub Słowik.
 
Autor: Michał Krzyminski

Zobacz również