Wydarzenia

Z wiarą po przełamanie!

2018-02-28 15:00:00
Przed zespołem Tadeusza Pawłowskiego kolejny mecz z wymagającym rywalem. Lech Poznań jest wymieniany wśród faworytów do zdobycia mistrzostwa Polski, ale kibice Śląska nie wątpią, że Trójkolorowych stać na zwycięstwo.
Kolejorza, mimo że w ostatniej kolejce przegrał w słabym stylu z Koroną Kielce 0:1, nie można lekceważyć. Drużyna prowadzona przez Nenada Bjelicę legitymuje się świetnym bilansem meczów przed własną publicznością. W tym sezonie Lech ani razu nie schodził z murawy Inea Stadionu pokonany, osiem razy wygrywając i trzy razy dzieląc się punktami. Zupełnie inaczej prezentuje się na wyjazdach, gdzie kompletu punktów nie umie zdobyć od pół roku. - Starcie ze Śląskiem to jest dla nas obecnie najważniejsze spotkanie. Nie kalkulujemy, chcemy wygrać oba te mecze i moja w tym głowa, żeby nam się to udało – mówi o najbliższych dniach trener Lecha na łamach oficjalnej strony klubu. 
 

Przetasowanie

 
Najbliższy przeciwnik Śląska plasuje się na trzecim miejscu w tabeli. Ewentualne zwycięstwo przybliży go do Legii Warszawa, do której traci 5 punktów. Na pozycji lidera jest Jagiellonia, która dzięki wygranej z aktualnym mistrzem Polski, umocniła się na szczycie tabeli LOTTO Ekstraklasy. W zupełnie innym położeniu jest WKS, który z 28 oczkami ma jedynie teoretyczne szanse na pierwszą ósemkę. By się w niej zameldować wrocławianie nie mogą sobie pozwolić na gubienie punktów. 
 

Najważniejszy początek

 
Na przedmeczowej konferencji trener Pawłowski podkreślał, że w osiągnięciu korzystnego rezultatu niezbędna będzie maksymalna koncentracja już od pierwszych sekund spotkania. – Zdecydowanie pierwsze pół godziny gry będzie bardzo ważne. Z obserwacji gry Lecha u siebie wynika, że gra bardzo wysokim pressingiem. Podstawową rzeczą będzie, żeby przy tym pressingu nie tracić głowy, umieć utrzymać się przy piłce i przede wszystkim wyprowadzić kontrę. Musimy ten czas przetrwać lub nawet strzelić gola – analizuje nowy trener WKS-u.
 

Lech faworytem

 
Śląsk w tym sezonie jeszcze na wyjeździe nie wygrał, Lech jako jedyny w lidze nie przegrał na własnym boisku. Statystyki zdecydowanie przemawiają za zespołem z Bułgarskiej, ale kibice WKS-u nie wątpią, że wrocławską drużynę pod wodzą Tadeusza Pawłowskiego stać na upragnione zwycięstwo w delegacji. Fani ze stolicy Dolnego Śląska szczególnie liczą na przełamanie Marcina Robaka, który zmierzy się ze swoim byłym pracodawcą. Skutecznością imponuje Arek Piech, a zawsze groźny jest Robert Pich. Trójkolorowi nie stoją na straconej pozycji, ale niezmiernie ważna będzie bezpieczna gra w defensywie i zimna krew w ofensywie. 
 
Początek spotkania w Poznaniu o godz. 20:30. Jak zawsze zapraszamy Państwa do naszej tekstowej relacji live z tego meczu.
 
 
Autor: Michał Krzyminski, Fot. Krystyna Pączkowska

Zobacz również