Wydarzenia

Zaczynamy obóz #RoglaWKS!

2019-06-30 20:40:00
Zespół Śląska Wrocław rozpoczął obóz przygotowawczy do sezonu 2019/20. Trójkolorowi dotarli do słoweńskiej Rogli, gdzie będą trenować do 10 lipca.
Rogla to niewielka miejscowość położona 1517 metrów n.p.m. oddalona od Wrocławia o ponad 800 kilometrów. Zespół WKS-u wyruszył w niedzielną podróż autokarową z samego rana, o godz. 7. Na miejscu w hotelu Rogla Unitur zespół zameldował się przed godziną 19.
 
Piłkarze o 19:15 stawili się na wieczornym rozruchu, a godzinę później zjedli kolację. Zapoznawczy dzień z Roglą i ośrodkiem szkoleniowym wypadł pozytywnie. - Wrażenia mam jak najbardziej dobre. Ja bardzo lubię góry, więc od razu mi się spodobało. Jednak nigdy nie byłem na obozie tak wysoko, zatem jestem ciekaw, czy będziemy odczuwać różnicę względem treningów na nizinach. Cieszę się na poznanie nowych kolegów i rywalizację oraz współpracę z bramkarzami - mówi Matus Putnocky, nowy golkiper WKS-u po przyjeździe do Rogli.
 
Od jutra rozpoczyna się wytężona paca przed nowym sezonem. Przy hotelu znajdują się dwa boiska z naturalną murawą, jedno położone tuż przy ośrodku, drugie oddalone zaledwie o 250 metrów. W poniedziałek na zawodników czekają dwie jednostki na murawie. Pierwszy sparing w środę, a powrót do Wrocławia 10 lipca.
Autor: Jędrzej Rybak, Fot. Krystyna Pączkowska

Zobacz również