Wydarzenia

Zakończyć rok na podium

2019-12-20 12:30:00
W piątek Śląsk Wrocław rozegra ostatni tegoroczny mecz w PKO Ekstraklasie. Rywalem drużyny Vitezslava Lavicki będzie zespół Cracovii, a stawką spotkania przy ul. Kałuży zakończenie 2019 roku na ligowym podium.
Sezon 2019/2020 już jest dla Śląska wyjątkowy, bowiem dawno nie zdarzyło się, by nasza drużyna kończyła rok kalendarzowy na tak wysokiej pozycji w lidze. Aktualnie podopieczni Vitezslava Lavicki zajmują 3. miejsce i tracą cztery punkty do prowadzącej Legii Warszawa, ale tylko jeden do drugiej Pogoni Szczecin. Przed nimi jednak spore wyzwanie – w ostatnim tegorocznym spotkaniu zagrają z Cracovią, czyli bezpośrednim sąsiadem w tabeli, który plasuje się aktualnie na czwartej pozycji.

OBIE DRUŻYNY STRZELĄ GOLA:
Tak – 1.97
Nie – 1.87

Stawką piątkowego starcia przy ul. Kałuży będzie więc pozycja na ligowym podium na koniec roku. Nikogo nie trzeba przekonywać, jak zmotywowani do tego spotkania przystąpią zawodnicy obu drużyn. Szczególnie, że obie ostatnio miały powody do niezadowolenia. Cracovia w ostatniej kolejce dość sensacyjnie przegrała z Koroną Kielce 0:1, zaś Śląsk nie wygrał dwóch ostatnich spotkań – najpierw musiał uznać wyższość Legii, by tydzień później zremisować 1:1 z Lechem Poznań.

Naszą drużynę czeka trudna przeprawa, bo „Pasy” to w tym momencie drugi najlepiej punktujący na własnym stadionie zespół ligi. Podopieczni Michała Probierza zdobyli 22 „oczka” w 10 spotkaniach przy Kałuży, a do tego wygrali pięć ostatnich meczów ligowych na swoim terenie. I choć często zarzuca im się mało efektowny styl gry, to trudno odmówić im efektywności. Wszak z Krakowa z kompletem punktów wyjechały tylko Legia i ŁKS Łódź.

ŚLĄSK WYGRA DO ZERA:
Tak – 4.90
Nie – 1.14


Dla gości kluczowe powinno być to, by wrócić do swojej dyspozycji ze spotkań chociażby z Wisłą Płock czy Piastem Gliwice, które nasi piłkarze wygrywali kolejno 3:1 i 3:0. Te zwycięstwa były tym bardziej wartościowe, że odniesione w rywalizacji z czołowymi na tamten moment drużynami ligi. I pokazały, że Śląsk potrafi być groźny dla każdego rywala. Jeśli uda się zagrać na 100 procent możliwości, wtedy Cracovii będzie bardzo ciężko o zdobycie punktów. Nawet mimo wsparcia własnych kibiców. Bo grający na swoim wysokim poziomie wrocławianie to aktualnie jedna z najsilniejszych drużyn ligi.

Mecz z „Pasami” będzie też ważny z psychologicznego punktu widzenia. Przecież zawsze miło zakończyć kalendarzowy rok nie tylko zwycięstwem, ale też wysokim miejscem w tabeli. A gdy się to uda, to na wiosnę nasi zawodnicy mogą być jeszcze bardziej zmotywowani, by walczyć o najwyższe cele. Kto wie, może nawet o mistrzostwo Polski?

KURSY NOBLEBET:
Cracovia – 2.2
Remis – 3.59
Śląsk – 3.75

Zobacz również