Wydarzenia

Zakończyć złą serię | Ekstraliga

2021-04-24 07:30:00
W ostatnią sobotę kwietnia piłkarki Śląska Wrocław zmierzą się z drużyną Sportis KPPP Bydgoszcz. Podopieczne Piotra Jagieły nie mogą zainkasować kompletu punktów od czterech spotkań ligowych i mają nadzieję, że w starciu z bydgoszczankami zakończą złą serię. Początek spotkania o godzinie 12 na stadionie na Kłokoczycach.
Na inaugurację rundy wiosennej wrocławianki pokonały ROW Rybnik 3:0 i od tamtego czasu czekają na ligową wygraną. Choć trzeba przyznać, że terminarz ich nie rozpieszczał, bo mierzyły się m.in. z UKS SMS-em Łódź, Górnikiem Łęczna czy dwukrotnie z GKS-em Katowice - w lidze oraz w Pucharze Polski. To wszystko jednak już przeszłość, a ostatni mecz w Katowicach, choć przegrany, mógł napawać optymizmem.

- Uważam, że byłyśmy lepszym zespołem. W końcu wracamy na wcześniejsze, właściwe tory i potrafimy zagrać dobrą piłkę. Miejmy nadzieję, że teraz znajdzie to odzwierciedlenie w zdobytych trzech punktach. Czego zabrakło? Szczęścia. Druga bramka GieKSy padła po rykoszecie, a my miałyśmy kilka sytuacji, w których brakowało dosłownie centymetrów, w tym także strzały w poprzeczkę - komentuje zawodniczka WKS-u, Oliwia Krysman.

Patrząc przez pryzmat pozycji w tabeli i dotychczasowego dorobku obu ekip, wydaje się, że w starciu ze Sportisem KKP Bydgoszcz to Śląsk będzie faworytem. Podopieczne Piotra Jagieły mimo niezbyt dobrej serii nadal zajmują piąte miejsce z 26 punktami na koncie, bydgoszczanki natomiast są dziewiąte w tabeli, a dotąd zgromadziły jedenaście "oczek" mniej. W szesnastu dotychczasowych meczach wygrywały czterokrotnie, odnotowały trzy remisy i dziewięć razy schodziły z boiska pokonane. Co istotne, Sportis o wiele lepiej radzi sobie w delegacji, bo na obcych stadionach wygrał trzy z ośmiu spotkań.

Bydgoszczanki również nie mają najlepszej passy, bo przegrywały w trzech ostatnich potyczkach - dwóch ligowych (0:2 z UKS SMS-em Łódź i 1:5 z AZS-em UJ Kraków) i pucharowej (3:4 po dogrywce z Trójką Staszkówka Jelna). Tym samym sobotnie starcie na Kłokoczycach będzie meczem na "przełamanie".

W pierwszym meczu tych zespołów, jesienią, Śląsk Wrocław wygrał na wyjeździe 1:0 po golu Joanny Wróblewskiej z rzutu karnego. Czy i tym razem piłkarki WKS-u okażą się lepsze?

Początek spotkania o godzinie 12 na stadionie na Kłokoczycach. Trybuny będą zamknięte dla publiczności, a z meczu zostanie przeprowadzona transmisja na żywo na kanale YouTube Śląska Wrocław.
 
Autor: Paweł Prochowski, Fot. Krystyna Pączkowska

Zobacz również