Wydarzenia

Zapunktować w dobrym stylu

2021-03-20 09:00:00
W 22. kolejce PKO Ekstraklasy Śląsk Wrocław zmierzy się z Wisłą Płock. Trójkolorowi przyzwyczaili do dobrych występów na własnym stadionie i w spotkaniu z Wisłą, również będą chcieli pokazać dobrą grę i zgarnąć dzięki temu komplet punktów.
Wydawało się, że zwycięstwo z Pogonią Szczecin będzie punktem przełomowym dla Śląska i od tego momentu wrocławianie zaczną regularnie punktować. Następnie przyszła jednak pierwsza porażka na Stadionie Wrocław (0:1 z Legią Warszawa) i wyjazdowy remis z zajmującą 14. miejsce w tabeli z Cracovią. Punkt w Krakowie udało się uratować dopiero w samej końcówce, gdy na listę strzelców wpisał się rezerwowy Fabian Piasecki.

Słabszy start rundy wiosennej w wykonaniu Śląska sprawił, że Trójkolorowi spadli o kilka pozycji w tabeli, a strata do czołówki robi się coraz większa. W tej chwili wrocławianie znajdują się na 8. miejscu w tabeli i zgromadzili 29 punktów. Strata do czwartej Lechii Gdańsk jest wciąż całkiem niewielka, bo wynosi zaledwie cztery punkty, ale trzeci w tabeli Raków ma już siedem oczek przewagi.

Jeśli mamy jednak wskazać zespół, który przed dzisiejszym meczem znajduje się w gorszej sytuacji, to zdecydowanie jest to Wisła. Płocczanie zajmują 13. miejsce w tabeli i zgromadzili na swoim koncie 24 punkty. Zespół trenera Radosława Sobolewskiego dobrze rozpoczął rundę wiosenną, zaliczając dwa zwycięstwa. Potem przyszłą jednak seria pięciu meczów bez wygranej i sprawiła, że Wisła może już właściwie zapomnieć o walce o czołowe pozycje. 

Nafciarze przyjadą do Wrocławia bez Alana Urygi, który jest ważnym elementem w kadrze trenera Sobolewskiego. Zabraknie również Milana Obradovicia. W Śląsku do treningów z zespołem wrócili Krzysztof Mączyński i Rafał Makowski, ale nie będą jeszcze w stanie zagrać przeciwko Wiśle. Do pełni formy wrócił za to Israel Puerto. - Pozytywnym sygnałem dla nas wszystkich jest powrót do treningów Krzysztofa Mączyńskiego i Rafała Makowskiego. Krzysiek to kapitan drużyny i jego energia oraz pasja są bardzo ważne na boisku i poza nim. To dobra wiadomość, że pracują z nami. W ostatnim meczu z Cracovią brakowało nam również Israela Puerto, który teraz znów trenuje z zespołem i będzie gotowy na starcie z Wisłą - mówił na konferencji prasowej trener Vitezslav Lavička.

Pierwszy mecz Śląska z płocczanami w tym sezonie zakończył się zwycięstwem Wisły 1:0. Decydująca okazała się wówczas bramka Gjertsena w 86. minucie meczu. Poprzedni mecz Śląska z Wisłą na Stadionie Wrocław to pewne zwycięstwo WKS-u 3:1. 

Początek meczu Śląsk Wrocław - Wisła Płock o godzinie 15:00. Transmisja w Canal+ Sport i Canal+ Sport 3. Na naszej stronie internetowej przeprowadzimy tekstową relację live z tego spotkania.

Autor: Grzegorz Krawczyk, Fot. Krystyna Pączkowska

Zobacz również