Wydarzenia

Zbiórka darów dla dzieci z Wileńszczyzny

2021-07-10 15:00:00
Co roku Stowarzyszenie Kibiców „Wielki Śląsk” organizuje zbiórkę darów dla rodaków z byłych Kresów Wschodnich II Rzeczypospolitej. Odwiedzali i wspierali już rodaków, którzy mieszkają na Ukrainie i Białorusi. W tym roku wspomogą Polaków mieszkających na Litwie.
Fani Śląska są w stałym kontakcie z kadrą pedagogiczną polskiej szkoły w Wilnie i w tym roku chcą zebrać dary, które pomogą dzieciom z Wileńszczyzny w edukacji w ich ojczystym języku.

Zbieramy: zabawki i gry edukacyjne dla dzieci w wieku od 2 do 6 lat, przybory szkolne, m.in.: piórniki, zeszyty, kredki, ołówki, długopisy, mazaki, kolorowanki, papier kolorowy, plecaki, plasteliny itp.

Dodatkowo przygotowane zostaną paczki żywnościowe dla Polaków mieszkających poza Wilnem, którzy są w trudnej sytuacji życiowej. Potrzebna będzie żywność z długim terminem ważności, np. ryż, makaron, mąka, kasza, płatki owsiane, zupki chińskie, herbata, kawa, oleje roślinne, bakalie itp.

Zbiórka darów potrwa od najbliższego poniedziałku (12 lipca) do piątku (16 lipca) włącznie. Dary dla dzieci z Wileńszczyzny można zostawiać:

- w sklepie kibica Twierdza, przy ulicy Czystej 7, w godzinach 11-18

- w siedzibie Stowarzyszenia „Wielki Śląsk” i Ośrodka Kibice Razem, przy ul. Szewskiej 66/67A, w godzinach 10-16.

Dodatkowo zebrane dary będzie można zostawić w czwartek przed rewanżowym meczem Śląska z Paide w Lidze Konferencji, w depozycie, od ulicy Królewieckiej, od godziny 19.

Autor: kibiceslaska.pl

Zobacz również