Wydarzenia

Zespół U10 najlepszy na Amber Cup 2018!

2018-01-06 17:00:00
Niesamowity sukces zespołu U10 trenera Macieja Stasiuka. Wrocławianie wygrali prestiżowy turniej Amber Cup 2018, a w drodze na szczyt wygrali z Zagłębiem Lubin 3:1, Legią Warszawa 3:1 i w finale z Lechem Poznań 3:2!
W turnieju wzięło udział 16 drużyn. Wśród nich Śląsk Wrocław, Lechia Gdańsk, Legia Warszawa, Jagiellonia Białystok, Lech Poznań, Pogoń Szczecin, Arka Gdynia, Akademia Sportowa Pomorze, KGHM Zagłębie Lubin, Sparta Sycewice, Akademia Piłkarska Tczew, Znicz Pruszków, Radunia Stężyca, Gedania Gdańsk oraz dwie drużyny z Rosji – Bałtika Kaliningrad i Dziecięco – Młodzieżowa Szkoła Rezerw Olimpijskich w Kaliningradzie, reprezentujące gospodarza przyszłorocznego mundialu.

Trójkolorowi nie najlepiej rozpoczęli turniej. W grupie przegrali z Legią, zremisowali z Akademią Piłkarską Tczew i wygrali ze Zniczem Pruszków. To była jednak rozgrzewka, gdyż w fazie pucharowej Śląsk wskoczył na właściwe tory i z każdym meczem prezentował wyższy poziom.
 
WKS w ćwierćfinale odprawił Zagłębie Lubin, w półfinale był zdecydowanie lepszy i wygrał z Legią Warszawa, choć przegrywał 0:1. Prawdziwe emocje miały miejsce w finale, gdzie Śląsk toczył równą batalię z Lechem Poznań. Na pięć minut przed końcem zespół Macieja Stasiuka przegrywał 1:2, ale zdołał jeszcze wyrównać i zdobyć bramkę na wagę zwycięstwa w turnieju Amber Cup! Decydującego gola zdobył Seweryn Marek, który w meczu z Legią popisał się hattrickiem!
 
Wielkie gratulacje dla trenera i zespołu U10!
 
- Serdeczne gratulacje dla zespołu U10 Macieja Stasiuka. Zwycięstwo w Amber Cup w Gdańsku. Cały Wrocław jest z Was dumny. Rośnijcie i róbcie postępy. Stadion Wrocław potrzebuje takich piłkarzy. Gratuluje i pozdrawiam – napisał na Twitterze po turnieju Tadeusz Pawłowski, dyrektor Akademii Śląska Wrocław.

Drabinka fazy pucharowej:
 
Ćwierćfinały:
 
Śląsk Wrocław - Zagłębie Lubin 3:1
 
Legia Warszawa - Arka Gdynia 3:0
 
Akademia Sportowa Pomorze - Jagiellonia Białystok 3:2
 
Lech Poznań - Pogoń Szczecin 3:0
 
Półfinały:
 
Śląsk Wrocław - Legia Warszawa 3:1
 
AS Pomorze - Lech Poznań 5:1
 
Mecz o trzecie miejsce
 
Legia Warszawa - AS Pomorze 2:1 (po dogrywce) 
 
Finał
 
Śląsk Wrocław - Lech Poznań 3:2

Dla naszych piłkarzy była to niezapomniana przygoda. Na turniej Amber Cup Trójkolorowi polecieli samolotem. Zdążyli zwiedzić Trójmiasto i zaliczyć jednostkę treningową. Daniem głównym był oczywiście sobotni turniej dziecięcy Amber Cup.

Wylot zaplanowano już na czwartek rano. Trójkolorowi wyruszyli z lotniska z Wrocławia, a podróż do Gdańska trwała godzinę i pięć minut. Choć do soboty pozostału sporo czasu, to piłkarze nie mogli się nudzić. Zwiedzili Trójmiasto (m.in. wizyta w Centrum Nauki Hewelianum) oraz odbyli jednostkę treningową.
 
Autor: Michał Krzyminski, Fot. Amber Cup

Zobacz również