Wydarzenia

Zgodnie z planem

2020-06-27 19:30:00
Rezerwy Śląska Wrocław pokonały Błysk Kuźniczysko 4:1 w ćwierćfinale Okręgowego Pucharu Polski. Mimo problemów w pierwszej połowie, wrocławianie znaleźli w końcu sposób na rywala i zgodnie z planem awansowali do półfinału.
Śląsk objął prowadzenie już w 6. minucie. Mikołaj Dryja zagrał piłkę w pole karne, a tam niefortunnie do własnej siatki skierował ją Zawada. Wydawało się, że po tak szybkim objęciu prowadzenia Trójkolorowi z łatwością będą kontrolować przebieg spotkania. Stało się jednak inaczej, ponieważ w 11. minucie do wyrównania doprowadził kapitan Błysku - Zbigniew Janik. 

Do końca pierwszej połowy wrocławianie przeważali, ale nie potrafili zamienić żadnej sytuacji na bramkę. Jedynie momentami piłkarze gospodarzy starali się atakować, jednak Gracjan Korytkowski nie miał zbyt wiele pracy. Dopiero w doliczonym czasie gry zrobiło się naprawdę groźnie pod bramką WKS-u. Przed znakomitą szansą stanął Melnyk, ale nie zdołał pokonać Korytkowskiego i do przerwy w Kuźniczysku było 1:1.

Druga część gry to już wyraźna dominacja Trójkolorowych. Błysk walczył bardzo ambitnie i przez długi czas dzielnie się bronił, jednak w 71. minucie Śląsk wyszedł na prowadzenie za sprawą bramki Mateusza Młynarczyka. Dwie minuty później było już 3:1 dla WKS-u. Tym razem na listę strzelców wpisał się wprowadzony chwilę wcześniej Paweł Fediuk. 

Śląsk ze spokojem kontrolował wydarzenia boiskowe do samego końca i w doliczonym czasie gry zdobył jeszcze jedną bramkę. W roli głównej ponownie wystąpił rezerwowy Fediuk. Goście, mimo początkowych problemów pewnie wygrali 4:1 i 4 lipca zagrają w półfinale Okręgowego Pucharu Polski.

Błysk Kuźniczysko - Śląsk II Wrocław 1:4 (1:1)
Bramki:
0-1 - 6' Zawada
1:1 - 11' Janik
1:2 - 71' Młynarczyk
1:3 - 73' Fediuk
1:4 - 90+1' Fediuk

Błysk: Maślankowski - Zając, Kazimierowicz, Nawrot (80. Ziemba), Kossakowski, Zawada, Marduła (80. Pisarski), Janik (58. Leszczyński), Ludwiczak, Kolonko, Melnyk (63. Serwa)

Śląsk II: Korytkowki - Wypart (70. Sztylka), Wiech, Kucharczyk, Caliński (56. Sobczak), Młynarczyk, Mamis (56. Gryglak), Szymański (56. Buławski), Krocz, Dryja (71. Fediuk), Michalski (69. Jarzębowski)


Autor: Grzegorz Krawczyk, Fot. Krystyna Pączkowska

Zobacz również