Wydarzenia

Zieliński: Sędzia powinien odgwizdać dwa karne

2016-10-22 20:30:00
- Gdyby sędzia wcześniej odgwizdał dwa karne na Covilo, to byśmy nie rozmawiali o karnym w ostatniej minucie - mówi Jacek Zieliński, trener Cracovii, po meczu ze Śląskiem (2:2).
Jacek Zieliński: Trzeba być zadowolonym z punktu. Chcieliśmy zagrać o trzy, ale popełniliśmy zbyt dużo błędów. My się z tego punktu cieszymy. To była gonitwa, odrabianie strat. Trzech punktów poszukamy w kolejnych meczach.
 
Śląsk zagrał agresywnie, pressingiem. Dopiero pod koniec drugiej połowy ułożyliśmy swoją grę, ale byliśmy nieskuteczni. Całą drugą połowę goniliśmy wynik, jeszcze wiele mamy do poprawy.
 
Mogliśmy inaczej rozegrać kilka sytuacji. Na początku zagraliśmy za wolno w środku pola, Śląsk miał za dużo czasu na rozegranie.
 
Mogliśmy zagrać od razu lepiej, nie wszystko dobrze funkcjonowało. Damian był wyznaczony do karnego. Jest drugi po Cetnarze. Covilo był cały czas faulowany. Wszyscy o tym wiedzą, ale nic z tym nie robią. Gdyby sędzia wcześniej odgwizdał dwa karne na Mirku, to byśmy nie rozmawiali o karnym w ostatniej minucie.
Autor: Mateusz Sładek, Fot. Krystyna Pączkowska

Zobacz również