Wydarzenia

Znów Przybył na Legię

2018-10-04 13:00:00
Sobotni mecz WKS-u z Legią Warszawa poprowadzi - podobnie jak w ubiegłym sezonie - Jarosław Przybył z Kluczborka.
Dla 42-letniego sędziego będzie to pierwszy w tym sezonie mecz z udziałem Śląska, a trzeci z udziałem warszawskiej Legii. Mistrzowie Polski z pewnością nie wspominają tych starć zbyt dobrze. W obu doznali bowiem bolesnych porażek na własnym boisku - 1:3 z Zagłębiem Lubin i 1:4 z Wisłą Płock. W każdym z tych meczów rywale Legii mieli rzut karny, a przeciwko nafciarzom gospodarze musieli sobie radzić w "10" po czerwonej kartce dla Astiza.

Co ciekawe, Przybył prowadził oba starcia Śląska i Legii w poprzednim sezonie. Na Stadionie Wrocław 2:1 zwyciężyli wrocławianie, a przy Łazienkowskiej 4:1 zwyciężyli podopieczni - wtedy jeszcze - Romeo Jozaka.

W tym sezonie rozjemca najbliższego meczu Trójkolorowych pokazuje średnio 3,5 żółtej kartki. Podczas dziewięciu prowadzonych przez siebie spotkań pokazał dwie czerwone kartki oraz podyktował trzy rzuty karne.

W sobotę na Stadionie Wrocław sędziemu z Kluczborka pomagać będą Bartłomiej Lekki i Radosław Siejka. Sędziom technicznym będzie Paweł Horożaniecki, a odpowiedzialnymi za VAR - Tomasz Kwiatkowski i Michał Obukowicz.

Mecz Śląsk - Legia w sobotę, 6 października, o godz. 20:30 na Stadionie Wrocław. Bilety TUTAJ.
Autor: Jędrzej Rybak, Fot. Krystyna Pączkowska

Zobacz również