Wydarzenia

Zoria na pożegnanie z Roglą

2019-07-08 15:30:00
Przed piłkarzami Śląska Wrocław ostatni sprawdzian w trakcie obozu przygotowawczego w Rogli. Rywalem WKS-u będzie Zoria Ługańsk.

W dwóch dotychczas rozegranych meczach w trakcie słoweńskiego zgrupowania, wrocławianie odnieśli dwa zwycięstwa. Najpierw pokonali Hajduka Split 2:1, a następnie wygrali ze Slavenem Belupo 2:0. W spotkaniu ze Slavenem świetnie spisał się Damian Gąska, który zdobył dwie bramki.

Poprzednie rozgrywki ligowe Zoria zakończyła na piątym miejscu, dzięki czemu wywalczyła sobie prawo gry w eliminacjach do Ligi Europy. Od kilku sezonów zespół z Ługańska regularnie kończy ligę na czołowych miejscach i kwalifikuje się do europejskich pucharów.

Zawodnicy trenera Wiktora Skrypnyka (który wcześniej trenował m.in. Werder Brema) rozegrali w trwającym okresie przygotowawczym trzy sparingi. Pokonali Shkendije 3:0, zremisowali z niedawnym rywalem Śląska – Hajdukiem – 1:1 i przegrali z Osijek 1:4.

Zoria ma w swoim dorobku jedno mistrzostwo ZSRR w 1972 roku. Od 2006 roku nieprzerwanie występuje w ukraińskiej ekstraklasie. Ze względu na napiętą sytuację polityczną we wschodniej części Ukrainy, klub rozgrywa swoje mecze w Zaporożu.

Początek spotkania Śląsk – Zoria we wtorek, 9 lipca, o godzinie 16:30. Na naszym kanale YouTube będzie dostępna transmisja na żywo z komentarzem.

Autor: Grzegorz Krawczyk, Fot. Krystyna Pączkowska

Zobacz również