Wydarzenia

Zostań jedną z nas! Nabór do klas sportowych dla dziewcząt

2020-06-01 12:00:00
Śląsk Wrocław, po utworzeniu sekcji piłki nożnej kobiet, ogłasza we współpracy ze Szkołą Mistrzostwa Sportowego Junior nabory do klas sportowych dla dziewcząt. Jeśli sport to Twoja pasja, wiążesz z nim swoją przyszłość i jednocześnie zależy Ci na wysokim poziomie edukacyjnym, dołącz do nas!
- Projekt piłki nożnej kobiet w Śląsku Wrocław traktujemy kompleksowo. Jesteśmy świadomi, że funkcjonowanie ekstraligowej drużyny wymaga profesjonalnego zaplecza. Połączenie edukacji szkolnej z treningami piłkarskimi w akademii ma więc dla nas fundamentalne znaczenie. Dzięki współpracy z SMS-em Junior dbamy o wszechstronny rozwój młodych piłkarzy, a od nowego roku szkolnego trenerzy Śląska będą rozwijać również talenty zawodniczek. Proponujemy określoną ścieżkę kariery, która - poprzez występy w drużynach młodzieżowych i drugiej lidze - prowadzi do gry na poziomie mistrzowskim. Przede wszystkim chcielibyśmy jednak nadal zaszczepiać miłość do sportu i przekazywać wartości, które niesie ze sobą rywalizacja w duchu fair play – zaznacza Krzysztof Paluszek, dyrektor ds. rozwoju sportowego.

Szkoła Mistrzostwa Sportowego Junior we Wrocławiu to wyjątkowe miejsce, które umożliwia naukę wraz z treningami już od czwartej klasy szkoły podstawowej. Klasy sportowe dla dziewcząt w roku szkolnym 2020/21 to jednak nie tylko zajęcia piłkarskie. W planie lekcji znajdą się również zajęcia ogólnorozwojowe (np. basen, judo, siłownia), prowadzone przez wykwalifikowaną i doświadczoną kadrę trenerską, wraz z opieką szkolnego fizjoterapeuty. Ważnym aspektem uczęszczania do klas sportowych SMS-u jest również udział w klubowych rozgrywkach młodzieżowych.

- Szkoła Mistrzostwa Sportowego Junior we Wrocławiu od 10 lat stwarza możliwość łączenia nauki z profesjonalnym treningiem. Jako była piłkarka nożna w pełni rozumiem, z jakimi trudnościami zmaga się młodzież w drodze po upragnione marzenia. Od początku istnienia szkoły to uczeń jest w centrum naszego systemu, a piłka kobieca zajmuje ważne miejsca w naszych sercach. Nasze absolwentki to mistrzynie Europy do lat 17, reprezentantki Polski we wszystkich kategoriach oraz zawodniczki występujące aktualnie w Ekstralidze. Od nowego sezonu będziemy mieli okazję kontynuować nasz projekt ze Śląskiem Wrocław. Znów wcielamy się w rolę pionierów, współtworząc  w naszym kraju piłkę kobiecą z klubem PKO Ekstraklasy. Cieszymy się, że to właśnie Wrocław tak mocno stawia na rozwój piłki nożnej kobiet – podkreśla Anna Tymińska-Bella, prezes zarządu SMS Junior.

Droga do kariery piłkarki to wiele nauki i treningów, ale satysfakcja z osiągnięcia celu jest nieporównywalna z niczym innym. Dołącz do kadry Śląska Wrocław, zostań jedną z reprezentantek WKS-u i pokaż swoje umiejętności szerokiej publiczności!

Więcej informacji o naborze znaleźć można na stronie smsw.pl. Zachęcamy również do kontaktu mailowego:

Dla klas szkoły podstawowej - sp@smsw.pl

Dla klasy szkoły licealnej - sekretariat@smsw.pl
Jedna za wszystkie, wszystkie za Śląsk!
Autor: Biuro Prasowe, Fot. Dawid Antecki

Zobacz również