Wydarzenia

CLJ U-15: Częstochowa podbita, seria trwa!

2022-10-09 18:00:00
Zdecydowanie najciekawszym meczem 8. kolejki CLJ U-15 grupy C było starcie WKS-u z Rakowem Częstochowa. Pojedynek dwóch wiceliderów inaugurował rewanżową rundę, a podopieczni trenera Dziakowicza wyszli z niego zwycięsko. Śląsk zwyciężył 2:1 po bramkach Szywały i Siniawskiego.
Mecz rozpoczął się w najlepszy możliwy sposób - już w 6 minucie Wojskowi wyszli na prowadzenie po bramce Bartosza Szywały. Wrocławianie od początku zakładali wysoki pressing na rywalu i dało to efekt w postaci przechwytu i akcji zamkniętej przez pomocnika Śląska. Zmienił się wynik, ale nie obraz spotkania, WKS dalej naciskał rywala, ale ostatecznie do szatni schodził z jednobramkowym prowadzeniem.

W drugiej połowie Raków zaczął mocniej dochodzić do głosu, co dało efekt w postaci wyrównania. Niecały kwadrans od wznowienia gry bramkę na 1:1 strzelił Małota. Mogło się wydawać, że pojedynek zakończy się podziałem punktów, jednak ostatnie uderzenie należało do wrocławian, a konkretnie do Oliviera Siniawskiego. Znów było to efektem pracy całego zespołu, który mocnym pressingiem zaskoczył rywala i zanotował przechwyt, w efekcie którego okazję do strzelenia bramki miał napastnik WKS-u.

Podopieczni trenera Pawła Dziakowicza zanotowali piątą kolejną wygraną i po 8 serii gier zajmują 2 miejsce w tabeli. Za tydzień okazja do rewanżu za jedyną porażkę w tej rundzie. Śląsk zagra "na wyjeździe" z Olympic Wrocław.

Raków Częstochowa U-15 - Śląsk Wrocław U-15 1:2 (0:1)
Bramki:
0:1 - 6' Szywała
1:1 - 54' Małota
1:2 - 79' Siniawski

Śląsk: Pytlak - Wlazło, Kaszub, Cegliński, Korzeniowski, Szywała, Wąsala (69' Wyszyński), Gajewski, Pakosz (80' Rostek), Siniawski, Szczygieł (41' Kleczewski)
Rezerwowi: Jazowski, Wyszyński, Borowy, Krzysztoń, Kleczewski, Rostek
Żółta kartka: Siniawski
Autor: Kacper Rudzik, Fot. Adriana Ficek

Zobacz również