Wydarzenia

CLJ U-17: Permanentny progres

2022-08-12 20:00:00
Trener Paweł Schmidt kontynuuje współpracę z drużyną, która w poprzednim sezonie występowała w rozgrywkach Centralnej Ligi Juniorów U-15, a teraz wchodzi „na wyższy poziom” wiekowy, czyli do U-17. Co warto wiedzieć przed rozpoczynającymi się rozgrywkami?
Integracja to podstawa

O ile trener dobrze zna zawodników, z którymi pracuje już dłuższy czas, to jednak ważnym elementem jest dobre zgranie i relacje wewnątrz, tym bardziej, gdy dochodzi do zmian w sztabie szkoleniowym. Tak będzie się prezentował zespół współpracujący z Pawłem Schmidtem:

- Sebastian Wilusz – II trener
- Mariusz Miętkiewicz – trener przygotowania motorycznego
- Sebastian Kmiecik – trener bramkarzy
- Marek Strzelczyk – fizjoterapeuta

- Okres przygotowań był dość intensywny. Wyznaczyliśmy sobie 3 główne cele na starcie pracy w nowym zespole. Chcieliśmy zintegrować zawodników z roczników 2006 i 2007, aby zacieśnić relacje między nimi. Postaraliśmy się o wypracowanie pewnych standardów współpracy na poziomie organizacyjnym. Przede wszystkim jednak wykonaliśmy część pracy związanej z rozwijaniem zawodników pod kątem taktycznym, technicznym oraz motorycznym. – mówi trener Paweł Schmidt

Kolektywna praca na boisku

Ciężka praca nad poprawą jakości na pewno została wykonana i to ten aspekt jest zdecydowanie ważniejszy od samych wyników spotkań kontrolnych. Tych latem drużyna U-17 rozegrała cztery, wygrała w jednym (z AP Reissa) i poniosła 3 porażki (VFL Wolfsburg, Legia Warszawa, Wisła Kraków). a bilans bramkowy to 10 strzelonych do 17 straconych.- Jeśli chodzi o moje oczekiwania w tym sezonie to w pierwszej kolejności chciałbym, aby zawodnicy indywidualnie wykonywali permanentny progres swoich umiejętności. Praca w tej kategorii wiekowej w dużej mierze musi być ukierunkowana na rozwój uzdolnionych młodych graczy. Chciałbym jednak, aby w parze z rozwojem indywidualnym szedł cel wynikowy. Rozumiem go jako gotowość, aby w każdym kolejnym meczu rywalizować o 3 punkty. Myślę, że będziemy mieć jedną z najmłodszych drużyn w stawce. Oczekuje jednak, że różnicę w poziomie fizycznym będziemy nadrabiać determinacją, zaangażowaniem i kolektywną pracą na boisku – podkreśla trener.

Podobnie jak drużyna U-19, piłkarze Pawła Schmidta zmierzą się na inaugurację rozgrywek z Lechią Gdańsk. Ten mecz rozpocznie się o godzinie 13:00 na boisku przy ul. Sztabowej.

Kadra zespołu Centralnej Ligi Juniorów U-17 na sezon 2022/2023:

Ignacy Adamkiewicz, Alan Andrzejewski, Dawid Basiński, Wiktor Benedyktowicz, Mateusz Cegliński, Tobiasz Celebański, Ignacy Cesarz, Mateusz Cyrek, Mateusz Duczmal, Daniel Falkowski, Krzysztof Fałowski, Oskar Gerstenstein, Dawid Graczyk, Nikodem Juchnik-Juchnicki, Igor Kobelczuk, Bartosz Kosiba, Kacper Krukowski, Krzysztof Kurowski, Igor Maliszewski, Dorian Markowski, Wiktor Masternak, Jakub Maścianica, Oliwier Pawlik, Dominik Samołyk, Wiktor Sierda, Kacper Skóra, Patryk Skrzypczyński, Sławomir Sosulski, Dominik Suski, Jakub Szarek, Kacper Sztylka, Hubert Śliczniak, Michał Wróblewski, Radosław Wypart, Oskar Zabrzeski, Dawid Zender, Filip Żur
Autor: Kacper Rudzik, Fot. Adriana Ficek

Zobacz również