Wydarzenia

CLJ U-19: Decyduje Pokora

2022-09-05 12:00:00
Czwarta kolejka Centralnej Ligi Juniorów U-19 dla podopiecznych Bartosza Siemińskiego oznaczała trzecie wyjazdowe starcie. Tym razem wychowankowie Śląska musieli zmierzyć się z Koroną Kielce i niestety, mimo prowadzenia, ostatecznie polegli 3:5. Dla wrocławian bramki zdobyli Aleksander Wołczek, Patryk Bednarczyk oraz Dawid Matuszewski.

Spotkanie rozpoczęło się od mocnego uderzenia gospodarzy, którzy w ciągu kilku minut wyszli na dwubramkowe prowadzenie. Już w 3 minucie pierwszego gola zdobył Moch, a chwilę później podwyższył Pilarz. Podopieczni trenera Siemińskiego nie zamierzali się poddawać i w 17 minucie złapali kontakt za sprawą Aleksandra Wołczka, a po pół godziny gry na tablicy wyników był już wynik 2:2, wyrównującą bramkę zdobył Patryk Bednarczyk.

Druga część emocjonującego pojedynku rozpoczęła się w najlepszy możliwy sposób, Dawid Matuszewski wyprowadził Śląsk na prowadzenie już po 4 minutach gry. Śląsk nie poszedł jednak za ciosem i w 63 minucie Scyzory wyrównały sprawą Pokory. Zadania nie ułatwiła czerwona kartka, jaką został ukarany Dawid Matuszewski. Długo wydawało się, że ostatecznie dojdzie do podziału punktów, ale ostatnie minuty należały do gospodarzy – w 87 minucie Jaskot dał im prowadzenie, a na koniec wynik meczu ustalił Pokora. Dodatkowo Patryk Bednarczyk opuścił boisko za czerwoną kartkę

Wrocławianie ponieśli drugą kolejną porażkę, nadal czekają na pierwsze zwycięstwo w nowym sezonie. Okazja do rehabilitacji już w sobotę, 10 września. O godzinie 12.00 na Oporowskiej podejmą Arkę Gdynia.

Korona Kielce U-19 – Śląsk Wrocław U-19 5:3 (2:2)
Bramki:
1:0 – 3’ Moch
2:0 – 7’ Pilarz
2:1 – 17’ Wołczek
2:2 – 26’ Bednarczyk
2:3 – 49’ Matuszewski
3:3 – 63’ Pokora
4:3 – 87’ Jaskot
5:3 – 90’ Pokora

Śląsk: Śliczniak – Rozum, Szczyrek, Posacki, Lipiński, Wołczek, Maszkowski, Zawadzki, Bednarczyk, Kosiba, Matuszewski
Rezerwowi: Sierda, Kaliszczak, Zender, Poliński, Kurkowski, Marszałek, Solarz

Żółte Kartki: Moch, Wójcik, Czepielik
Czerwone kartki: Matuszewski, Bednarczyk

Autor: Kacper Rudzik, Fot. Adriana Ficek

Zobacz również