Wydarzenia

CLJ U-19: Trzy punkty w meczu przyjaźni

2022-11-27 13:00:00
W sobotę na Kłokoczycach drużyna U-19 naszej akademii mierzyła się z Lechią Gdańsk w pierwszym meczu rundy rewanżowej Centralnej Ligi Juniorów. Dla wrocławian druga część rozgrywek zaczęła się bardzo dobrze, bo od 3 punktów po wygranej 2:0, a bramki zdobyli Allen Rozum i Jakub Zawadzki.
Absencje w składzie trenera Siemińskiego były odczuwalne, to było kolejne spotkanie m.in. bez Jakuba Lutostańskiego, też zabrakło Aleksandra Wołczka. Natomiast po krótkiej przerwie wrócił do podstawowej jedenastki Allen Rozum i jak się okazało, od szybko dał swój stempel na tym spotkaniu. Po 20 minutach WKS wyszedł na prowadzenie właśnie za sprawą grającego po prawej stronie obrońcy.

Jednobramkowe prowadzenie utrzymywało się do przerwy, goście szukali możliwości wyrównania, a wrocławianie zabezpieczenia wyniku. Ten jednak był na styku aż do 83 minuty. Wtedy to na 2:0 wynik ustalił Jakub Zawadzki i ostatecznie zwycięstwo należało do Śląska.

To było 5 ligowe zwycięstwo w tych rozgrywkach, jednak nie musi być ostatnim w tym roku. Okazja na podreperowanie bilansu już w sobotę, 3 grudnia. O godzinie 12.00 w Zabrzu drużyna U-19 zagra z Górnikiem.

Śląsk Wrocław U-19 - Lechia Gdańsk U-19 2:0 (1:0)
Bramki:
1:0 - 21' Rozum
2:0 - 83' Zawadzki

Śląsk: Mielcarz - Posacki, Zawadzki, Wojtczak (63' Zender), Rozum, Maszkowski (72' Solarz M.), Jezierski, (86' Poliński) Gryglak, Kurowski K. (86' Solarz J.), Kurowski M. (70' Sharabura), Kaliszczak
Rezerwowi: Charuży, Solarz J., Zender, Sharabura, Solarz M., Poliński
Autor: Kacper Rudzik, Fot. Krystyna Pączkowska

Zobacz również