Wydarzenia

Karol Borys z profesjonalnym kontraktem

2021-10-22 16:20:00
Pierwszy profesjonalny kontrakt ze Śląskiem Wrocław podpisał Karol Borys. Utalentowany 15-latek związał się z klubem umową do 2023 roku z opcją przedłużenia o kolejny rok.
Karol Borys to urodzony 28 września 2006 roku pomocnik, który zwykle występuje na pozycji numer "10" lub "8" w środku pola. Jego pierwszym klubem byli Czarni Otmuchów. Treningi rozpoczął tam mając niespełna pięć lat, a w 2013 roku po raz pierwszy pojawił się na treningu w Akademii Piłkarskiej Śląska Wrocław.
 
Filigranowy zawodnik szybko zdołał pokazać spore umiejętności, co skutkowało kolejnymi powołaniami do reprezentacji Polski oraz na zgrupowania Talent Pro dla najzdolniejszych młodych piłkarzy, organizowane przez Polski Związek Piłki Nożnej. W październiku Karol wystąpił w dwóch meczach biało-czerwonej kadry U16, strzelając dwa gole i zaliczając dwie asysty.

 
- Z pewnością Karol dysponuje ogromnym talentem, dlatego cieszymy się, że będzie nadal rozwijał go w Śląsku Wrocław. W naszym klubie będzie miał możliwość gry na najwyższym szczeblu rozgrywek juniorskich, a także - jeśli tak ocenią trenerzy - treningów i rywalizacji z seniorami - mówi Dariusz Sztylka, dyrektor sportowy Śląska Wrocław.
 
Borys od dwóch sezonów pojawia się w drużynie Śląska Centralnej Ligi Juniorów U18, gdzie rywalizuje ze starszymi zawodnikami. W bieżących rozgrywkach zaliczył siedem spotkań (jeden gol, jedna asysta).
 
We wrześniu niespełna 15-letni wówczas piłkarz otrzymał od sztabu trenera Jacka Magiery wezwanie na trening pierwszego zespołu, a na początku października wystąpił w zwycięskim sparingu WKS-u z RB Lipsk w Niemczech.

 
- Śląsk Wrocław to dla mnie wyjątkowy klub i jestem bardzo dumny, że podpisałem z nim kontrakt. Wiem, że przede mną jeszcze dużo pracy, by wejść na mój wymarzony poziom. W Śląsku mogę trenować z bardzo dobrymi trenerami oraz zawodnikami, co na pewno będzie pomagać w rozwoju moich umiejętności - komentuje Karol Borys.
 
Klub podpisał z pomocnikiem kontrakt do końca czerwca 2023 roku z opcją przedłużenia o kolejny rok. Gratulujemy i powodzenia, Karol!
Autor: Jędrzej Rybak, Fot. Dawid Antecki

Zobacz również