Wydarzenia

Maciej Bączyk szefem skautingu Akademii Śląska Wrocław

2021-07-20 14:00:00
Stanowisko szefa skautingu Akademii Piłkarskiej Śląska Wrocław objął Maciej Bączyk.
Maciej Bączyk przez ostatnie 10 lat związany był ze Ślęzą Wrocław. Najdłużej w strukturach 1KS-u pracował w roli dyrektora sportowego sekcji piłki nożnej, ale pełnił również obowiązki prezesa klubu oraz dyrektora marketingu. Co ciekawe, już w czasie swojej kariery piłkarskiej pokonał podobną drogę, bowiem w wieku trampkarza przeniósł się ze Ślęzy do Śląska, przechodząc kolejne etapy szkolenia, aż po grę w II zespole Wojskowych. Historia tym samym zatoczyła koło.
 
–  Bardzo się cieszę, że trafiłem do Śląska Wrocław. Kiedy pojawiła się propozycja, byłem przekonany, że chcę podjąć to wyzwanie. Rozmowa z dyrektorem Krzysztofem Paluszkiem oraz dyrektorem Dariuszem Sztylką potwierdziła tylko, że mamy identyczną wizję rozwoju i szybko doszliśmy do porozumienia. Pragnę także bardzo podziekować Józefowi Klepakowi za życzliwośc i pomoc, dzięki której łatwiej było mi się wdrożyć do nowych zadań – mówi Maciej Bączyk.
 
Zadaniem nowego szefa skautingu będzie koordynowanie procesu wyszukiwania najzdolniejszych zawodników w kategoriach wiekowych od U14 do U18 w regionie Dolnego Śląska i w młodzieżowych reprezentacjach Polski, a także współpraca z trenerami grup młodzieżowych oraz sztabami pierwszego i drugiego zespołu WKS-u.
 
- Jednym z naszych głównych celów jest rozbudowa działu skautingu, ukierunkowanego na piłkę jedenastoosobową. Widzimy efekty współpracy z klubami partnerskimi i niezwykle doceniamy fakt, że dla wielu zdolnych zawodników z akademii takich jak Olympic Wrocław, Parasol Wrocław czy FC Wrocław Academy Śląsk stał się kolejnym, ważnym etapem na drodze gry na profesjonalnym poziomie. Cieszymy się, że w realizacji tych założeń pomoże nam Maciej Bączyk, z którym współpracujemy już od pewnego czasu i któremu zdecydowaliśmy się powierzyć to odpowiedzialne zadanie – zaznacza Krzysztof Paluszek, dyrektor ds. rozwoju sportowego wrocławskiego klubu.
 
- Śląsk to bardzo dobre miejsce dla młodych zawodników, chcących rozwijać swoje umiejętności. Zależy nam, by trafiali tu najzdolniejsi, którzy w najbliższej przyszłości będą stanowili o sile pierwszego zespołu. Kluczem i magnesem powinna być drużyna rezerw, grająca obecnie w 2. lidze. W minionym sezonie był to najmłodszy zespół w rozgrywkach – zaznacza Maciej Bączyk.
 
Pracę w naszej akademii zakończył dotychczasowy szef skautingu Józef Klepak, któremu dziękujemy za zaangażowanie i trud włożony w pracę na rzecz naszego klubu.
Autor: Grzegorz Krawczyk, Fot. Dawid Antecki

Zobacz również