Wydarzenia

Mariusz Blecharz ponownie w Śląsku Wrocław

2022-09-13 19:00:00
Przed sezonem 2022/2023 grono trenerów Akademii Piłkarskiej Śląska Wrocław wzmocnił Mariusz Blecharz, który przy Oporowskiej pracował już w latach 2012-2021. Szkoleniowiec w Akademii Piłkarskiej nadzoruje skauting, a także prowadzi zespół U11.
Mariusz Blecharz pracował w Śląsku od 2012 roku, trenując zawodników z roczników 2007 i 2008 i jednocześnie będąc również asystentem w drużynie z rocznika 2001. Od 2017 roku w Akademii Śląska odpowiadał także za skauting zawodników w najmłodszych grupach. Po sezonie 2020/2021 zakończył pracę przy Oporowskiej.

- Cieszymy się, że trener Blecharz wraca do Śląska Wrocław. Ponownie będzie on nadzorował proces skautingu w naszej Akademii, byśmy mogli stać się podstawowym wyborem dla najzdolniejszych młodych piłkarzy z regionu. A ponadto bez wątpienia to także szkoleniowiec, pod wodzą którego młodzi zawodnicy Akademii Śląska rozwiną się piłkarsko. Tak było w poprzednich latach i jestem przekonany, że tak będzie i tym razem - mówi dyrektor ds. rozwoju sportowego Śląska Wrocław, Krzysztof Paluszek.W ostatnich miesiącach trener zdobywał doswiadczenie jako skaut młodych talentów w Polskim Związku Piłki Nożnej. Teraz powraca do Śląska, jednocześnie obejmując zespół U11. Ma już pierwszy sukces po powrocie do WKS-u, bo prowadzony przez niego zespół zwyciężył w silnie obsadzonym turnieju w okazji 100-lecia Związku Polaków w Niemczech, który odbywał się w Berlinie.

- Wracam do Śląska z doświadczeniem zebranym w PZPN-ie. Praca z ludźmi na tym szczeblu dała mi dużo do warsztatu trenerskiego, jednak brakowało mi codziennej pracy na boisku - przyznaje trener Mariusz Blecharz.

- W Akademii Śląska powstała możliwość objęcia stanowiska koordynatora skautingu i jednocześnie mogłem zająć się zespołem z rocznika 2012. Lubię pracować z drużyną i widzieć, jakie ta praca daje efekty. A w ostatnim czasie moja praca kończyła się właściwie na obserwacji zawodników i uczestniczeniem w zgrupowaniach selekcyjnych raz na trzy miesiące - podkreśla.

Witamy z powrotem, Trenerze!
Autor: Paweł Prochowski, Fot. Dawid Antecki

Zobacz również