Wydarzenia

Młodzi piłkarze Śląska wygrywają turniej w Berlinie

2022-09-01 08:00:00
W ostatnich dniach zespół Śląska Wrocław U11, prowadzony przez trenera Mariusza Blecharza, brał udział w silnie obsadzonym turnieju w okazji 100-lecia Związku Polaków w Niemczech. Wrocławianie rozegrali dziewięć meczów i zajęli pierwsze miejsce w zawodach.
Pierwszego dnia turnieju Śląsk odniósł komplet zwycięstw, kolejno pokonując Arenę Szczecin, Akademię Talent Dublin, Brandenburgię 03 i Hansę Rostock.

- To był dla nas turniej tydzień po obozie przygotowawczym i drugi z rzędu, w którym rywalizowaliśmy z uznanymi markami. Przed tygodniem, kiedy graliśmy m.in. z Hajdukiem Split czy MTK Budapeszt nie wszystko wyglądało tak, jakbym tego oczekiwał. Teraz chłopcy zrozumieli, jak zachowywać się w poszczególnych fazach gry i to im przyniosło sukces. Zrozumieli, jak powinni grać. To grupa dobrze przygotowana technicznie i motorycznie, a te nawyki, które chcieliśmy wyrobić podczas obozu i treningów, uwidoczniły się w Berlinie - zaznacza trener Śląska, Mariusz Blecharz.

W finałowej szóstce wrocławianie stracili punkty tylko w pierwszym meczu, z Dunajską Stradą - padł remis 2:2. Następnie podopieczni Mariusza Blecharza zanotowali komplet wygranych - 3:1 z Herthą Berlin, 4:1 ze Spartą Praga, 3:0 z Wisłą Kraków i 4:3 z łotewskim Daugavpils. Ostatecznie Śląsk U11 zajął pierwsze miejsce w zawodach.

- Jest to sukces zwycięstwo w zawodach z tak silną obsadą, bo grały m.in. Pogoń Szczecin, RB Lipsk czy Union Berlin. Kwintesencją niech będzie to, jak nasz zespół podsumowali organizatorzy, którzy powiedzieli, że Śląsk to zespół z innej bajki, z innej ligi. To najlepsze podsumowanie utalentowanej grupy. Chłopcy bardzo szybko chłoną wiedzę z treningu, ale jeszcze dużo przed nami, dalej będziemy pracować na treningach - podkreśla szkoleniowiec.

Mecze Śląska:


pierwsza faza:

Śląsk - Arena Szczecin 4:2
Śląsk - Akademia Talent Dublin 8:1
Śląsk - Brandenburgia 03 7:0
Śląsk - Hansa Rostock 5:2
 
najlepsza szóstka:

Śląsk - Dunajska Strada 2:2
Śląsk - Herta Berlin 3:1
Śląsk - Sparta Praga 4:1
Śląsk - Wisła Kraków 3:0
Śląsk - Daugavpils 4:3

Skład Śląska: Bartosz Obrzalski, Michał Jurasz, Wojciech Grabuś, Krzysztof Wojnarski, Adam Klauza, Wiktor Sibiński, Gracjan Wolski, Kacper Mielnik, Kacper Świątkowski, Julian Lesiewicz (K), Bruno Szczeciński, Tobiasz Świto, Filip Korzeniowski.
Autor: Paweł Prochowski

Zobacz również