Wydarzenia

Oskar Gerstenstein z profesjonalną umową

2022-03-02 14:00:00
Oskar Gerstenstein zawarł pierwszą profesjonalną umowę ze Śląskiem Wrocław.
- To kolejny z młodych zawodników, którzy otrymali propozycję podpisania profesjonalnej umowy. To także świeżo upieczony reprezentant Polski. Oskar jest utalentowanym zawodnikiem, który robi stałe postępy i mamy nadzieję, że nadal będzie się rozwijał - mówi szef skautingu Akademii Piłkarskiej Śląska Wrocław, Maciej Bączyk.

W zeszłym tygodniu urodzony w 2007 roku piłkarz otrzymał powołanie na zgrupowanie Future PRO (2007), które odbędzie się w dniach od 7 do 11 marca w Szamotułach.

- Cieszymy się, że młodzi zawodnicy przechodzą na kolejny poziom, to świadczy o ich rozwoju. Grupa reprezentantów Polski w Akademii Śląska jest coraz liczniejsza, a kilku piłkarzy "pretenduje" do kadry i są pod baczną obserwacją trenerów młodzieżowych reprezentacji Polski -  przyznaje Krzysztof Paluszek, dyrektor ds. rozwoju sportowego Śląska Wrocław.- Bez wątpienia to ważne wydarzenia dla samego piłkarza, dla klubu również, bo w przyszłości może on stanowić o sile pierwszego zespołu, ale to także sygnał dla innych piłkarzy, że ciężką pracą można wykonać krok naprzód - zaznacza dyrektor sportowy Akademii WKS-u, Leszek Dulat.

Warto dodać, że w strukturach Śląska gra również brat Oskara - Łukasz. Mimo, że jest on jeszcze juniorem i gra w zespole CLJ U18, to już trenuje z drugą drużyną Śląska. - Mogę brać z brata przykład, z tego jak gra i jaką drogę przeszedł. Na pewno bardzo mi pomaga i mnie wspiera - mówi Oskar Gerstenstein. - Umowa ze Śląskiem Wrocław to na pewno duża sprawa i bardzo się cieszę, że mogłem związać się z klubem profesjonalnym kontraktem - dodaje młody piłkarz, który najlepiej na boisku czuje się w ataku. - Moja pozycja to środek pola, "dziesiątka", czyli raczej pozycje ofensywne - tłumaczy.

Gratulacje, Oskar! Życzymy kolejnych udanych występów w barwach WKS-u!
Autor: Paweł Prochowski, Fot. Dawid Antecki

Zobacz również