Wydarzenia

Patryk Bednarczyk na dwa lata w Śląsku

2022-07-14 16:05:00
Młody napastnik Śląska Wrocław - Patryk Bednarczyk - związał się z klubem dwuletnią umową.
Patryk Bednarczyk był jednym z piłkarzy stanowiących o sile ataku zespołu Śląska Wrocław w Centralnej Lidze Juniorów. Do WKS-u dołączył na początku roku, a w trzynastu meczach, w których zagrał, zdobył pięć bramek.

- Patryk to dobrze rozwijający się napastnik, typowa dziewiątka, pozyskany w marcu ze Stilonu Gorzów Wielkopolski. Bardzo dużo dał zespołowi z Centralnej Ligi Juniorów i wierzymy, że w kolejnym sezonie będzie spisywał się co najmniej równie dobrze - mówi szef pionu piłki młodzieżowej w Akademii Śląska, Rafał Naskręt.

- To piłkarz, który był ważnym elementem zespołu juniorów Śląska i jeśli nadal będzie pracował na treningach, może wkrótce zadebiutować w seniorskiej piłce, w drugim zespole Śląska - przyznaje dyrektor ds. sportowych Śląska, Krzysztof Paluszek.- Oczywiście cieszę się, że nadal będę grał w Śląsku to dla mnie motywacja, by piąć się dalej w Śląsku Wrocław. Myślę, że jednym z moich celów jest debiut w drugim zespole Śląska Wrocław. Chciałbym dalej się rozwijać - zaznacza piłkarz. - Na boisku najlepiej czuję się w ataku, tam się odnajduję. Mogę również grać na bokach, na wahadłach, ale lepiej czuję się w ataku - dodaje.

Zawarta umowa będzie obowiązywać do końca czerwca 2024 roku.

Gramy dalej, Patryk! Trzymamy kciuki za kolejne udane występy i bramki dla WKS-u!
Autor: Paweł Prochowski, Fot. Adriana Ficek

Zobacz również