Wydarzenia

Skra Wojnowice klubem partnerskim Śląska Wrocław

2023-05-19 14:00:00
W projekcie klubów partnerskich Śląska Wrocław obchodzimy mały jubileusz. Za taki należy uznać zawarcie umowy z pięćdziesiątym partnerem, którym została Skra Wojnowice.
Oficjalne podpisanie porozumienia nastąpiło w sali VIP w budynku klubowym przy ulicy Oporowskiej. Ze strony WKS-u w spotkaniu uczestniczyli Marek Żytowiecki, menadżer ds. administracyjnych Akademii Śląska oraz odpowiedzialny za projekt klubów partnerskich WKS-u, Wojciech Pawłowski. Z kolei Skrę reprezentowali prezes Agnieszka Tarnowska oraz trener Jacek Podemski.- Zawarcie współpracy ze Śląskiem to dla nas duży atut pod kątem promocji, wychodzimy trochę poza naszą najbliższą okolicę i "wchodzimy" do miasta. To również duży prestiż. Dzieci z naszej akademii będą mogły pokazać się na różnych turniejach, a my liczymy, że wejdziemy na wyższy poziom - mówi prezes Tarnowska. - Dwa lata temu, kiedy zakładaliśmy naszą szkółkę i mieliśmy ośmiu adeptów, taki rozwój w tak krótkim czasie nie wydawał nam się możliwy. Dzisiaj mamy cztery grupy wiekowe, a łącznie w naszym klubie - wliczając juniorów i seniorów - trenuje już 108 piłkarzy - dodaje.


- Grono naszych klubów partnerskich stale się powiększa i bardzo cieszymy się, że dobiliśmy do "pięćdziesiątki". To jest jednak tylko liczba. Cały czas zależy nam na tym, by wokół klubów partnerskich budować społeczność i wspólnie uczestniczyć w projektach, które przyniosa korzyść dla młodych adeptów piłki nożnej oraz ich trenerów. I będziemy chcieli nadal to robić, niezależnie od liczby naszych partnerów, choć oczywiście jest to dla nas wyróżnienie, że kolejne kluby, kolejne akademie piłkarskie chcą z nami współpracować. Dziękujemy za zaufanie - zaznacza Wojciech Pawłowski.

- To dla nas duży krok do przodu, do tej pory sami organizowaliśmy turnieje i zapraszaliśmy gości, by pokazać, że "coś" się u nas dzieje. W naszej gminie jest pięć podobnych szkółek, a my chyba jesteśmy najświeższą. Stały rozwój pokazuje, że ludzie nam zaufali i podpisanie tej umowy ze Śląskiem również jest dowodem zaufania - podkreśla Agnieszka Tarnowska.Witamy Skrę Wojnowice w rodzinie Śląska i tradycyjnie przypominamy, że, lista klubów partnerskich nie jest oczywiście zamknięta. Zainteresowanych współpracą prosimy o kontakt mailowy pod adresem wpawlowski@slaskwroclaw.pl.
Autor: Paweł Prochowski, Fot. Krystyna Pączkowska

Zobacz również