Wydarzenia

Śląsk II: Czas na rewanże

2021-11-20 06:00:00
W sobotę - 20 listopada - piłkarze Śląska II Wrocław rozpoczynają rundę rewanżową eWinner 1. Ligi. Tego dnia na wyjeździe zmierzą się z krakowskim Hutnikiem. Początek spotkania o godzinie 13.
W ostatnim czasie Śląsk II notuje udane występy. Po serii meczów bez zwycięstwa, podopieczni Krzysztofa Wołczka wygrali trzy z czterech ostatnich meczów, przegrywając jedynie 2:5 z silnym Ruchem Chorzów, który ma aspiracje co najmniej pierwszoligowe. Przed własną publicznością Śląsk spisuje się wręcz znakomicie, bo dwa ostatnie spotkania - ze Zniczem Pruszków i Olimpią Elbląg - wygrał 3:0. Teraz jednak przed wrocławianami mecz w delegacji.

Najbliższy rywal WKS-u - Hutnik Kraków - jest przeciwnikiem teoretycznie słabszym, bo znajdującym się w strefie spadkowej, ale jednocześnie jest zespołem bardzo zdeterminowanym, by poprawić swoją sytuację. Widać to na boisku - krakowianie w ostatnich dwóch spotkaniach zdobyli cztery punkty, m.in. wygrywając z Ruchem Chorzów 2:0. Zdecydowaną większość swoich dotychczasowych punktów Hutnik wywalczył na własnym terenie.

W kadrze krakowian nie brakuje zawodników z ekstraklasowym doświadczeniem, choć nie jest ich wielu. Jednym z pewniejszych punktów w składzie Hutnika jest Piotr Stawarczyk, a występy w najwyższej klasie rozgrywkowej w Polsce mają także Daniel Hoyo-Kowalski i Jakub Wilczyński. I właśnie ten ostatni jest najskuteczniejszym zawodnikiem Hutnika - w tym sezonie zdobył już cztery gole. Inna kwestia, że zespół z Krakowa wielu goli nie strzela, bowiem ich ofensywa z czternastoma trafieniami jest jedną z najskromniejszych w lidze.

W pierwszym meczu tych zespołów - w sierpniu przy Oporowskiej - padł remis 1:1. Krakowianie wyszli na prowadzenie za sprawą Tomasza Wojcinowicza, a Śląsk II wyrównał po bramce z rzutu karnego w doliczonym czasie gry. Teraz oba zespoły nie wyobrażają sobie innego scenariusza, jak zwycięstwo.

Początek spotkania w sobotę, 20 listopada, o godzinie 13 w Krakowie. Transmisja z meczu będzie dostępna na platformie sportize.pl oraz - bezpłatnie - w aplikacji mobilnej eWinner.
Autor: Paweł Prochowski, Fot. Krystyna Pączkowska

Zobacz również