Wydarzenia

Śląsk II: Deszczowe zwycięstwo przy Oporowskiej

2024-06-01 14:00:00
Ostatni mecz tego sezonu przy Oporowskiej i pewne zwycięstwo rezerw Śląska Wrocław. Trójkolorowi wygrali to spotkanie po bramce Muszyńskiego i dublecie Lutostańskiego.

Spotkanie rozpoczęli piłkarze gości z Gorzowa Wielkopolskiego.

W dziesiątej minucie meczu zawodnicy Śląska II Wrocław wywalczyli rzut rożny. Ładna akcja z prawej strony Mateusza Lisowskiego, próbował on dośrodkowywać w pole karne, ale został on zablokowany. W narożniku przy piłce znowu Lisowski, wrzucił on mocno piłkę na jedenasty metr, a tam najwyżej wyskoczył Hubert Muszyński, kierując futbolówkę do siatki. Potężne uderzenie głową kapitana i prowadzenie już w 11' minucie!

W dwudziestej minucie spotkania mogliśmy mieć identyczną bramkę dla Śląska II. Tym razem z drugiego narożnika boiska dośrodkowywał Miłosz Kurowski. Znowu najwyżej wyskoczył Hubert Muszyński, uderzył głową piłkę w kozioł, jednak ta minimalnie przelatuje nad bramką.

Niesamowita historia, trzeci rzut rożny w tym spotkaniu i po raz trzeci uderzał Hubert Muszyński! Tym razem z linii bramkowej wybijają obrońcy Stilonu, jednak to nie koniec akcji! Piłka została wybita przed pole karne, do piłki dopadł Aleksander Wołczek, który zdecydował się na dośrodkowanie. Do piłki dopadł nie kto inny jak Hubert Muszyński i uderzył z głowy na bramkę. Świetną paradą popisał się Bartosz Szymaniuk, parując strzał na poprzeczkę.

Drugą połowę rozpoczął Śląsk II Wrocław.

Mamy rzut karny dla Śląska II! Po świetnym indywidualnym rajdzie Mateusza Lisowskiego, jeden z defensorów gości fauluje skrzydłowego w polu karnym. Sędzia Paweł Pskit odgwizduje rzut karny, do którego podchodzi Jakub Lutostański. Najlepszy snajper rezerw pewnie wykorzystał jedenastkę i prowadzimy dwoma bramkami.

Dosłownie pięć minut po tej akcji znowu rzut karny dla Śląska II. Kuba Lizakowski z prawej strony popisał się świetnym dryblingiem przerzucając piłkę nad obrońcą rywali. Ostatni z obrońców, który znalazł się przed nim, potraktował Lizakowskiego bardzo twardo, powalając go na murawę i arbiter odgwizdał rzut karny. Jakub Lutostański ponownie wykorzystał rzut karny, podwyższając prowadzenie w 60' minucie spotkania.

Po trzeciej bramce dla Śląska II obie ekipy szły równo z akcjami ofensywnymi. Z jednej strony Stilon szukał bramki honorowej i atakował ile sił w nogach, a drugiej strony kontrataki podopiecznych trenera Michała Hetela. Dawid Matuszewski i Kacper Zaborski mogli się wpisać na listę strzelców parokrotnie, niestety nie udało im się to. Mimo końcówki, gdzie grali od bramki do bramki, nie udało się zobaczyć jeszcze jednego gola na stadionie przy Oporowskiej.


Śląsk II Wrocław - Stilon Gorzów Wielkopolski
Bramki:
1:0 11' Hubert Muszyński (Śląsk II)
2:0 55' Jakub Lutostański, rzut karny (Śląsk II)
3:0 60' Jakub Lutostański, rzut karny (Śląsk II)

Żółte kartki: Rozum (Śląsk II) - Mączyński (Stilon)

Śląsk II: Korytkowski - Muszyński(K), M.Kurowski, Lizakowski (Rozum 78'), Milewski (Sharabura 69'), Stawny, Tudruj, Zawadzki, Wołczek (Maścianica 78'), Lutostański (Zaborski 69'), Lisowski (Matuszewski 69')

Stilon: Szymaniuk - Mączyński, Demianenko (Kaniewski 90'), Matuszewski, Szyszka, Wiśniewski(K)(Vaskou 79'), Fediuk (Olszewski 79'), J.Kaczor, Siwozad (Grudnik 32'), Gibert, Bienek

Autor: Hubert Mrówczyński, Fot. Krystyna Pączkowska

Zobacz również