Wydarzenia

Śląsk II: Ekstraklasowe starcie w 2. Lidze

2021-05-07 23:00:00
W 32. kolejce eWinner 2. Ligi rezerwy Śląska Wrocław zmierzą się z drugim zespołem poznańskiego Lecha. Podopieczni Piotra Jawnego i Marcina Dymkowskiego ostatnio radzą sobie całkiem nieźle, zwłaszcza w defensywie i zapewne będą chcieli podtrzymać tę passę. Początek spotkania w sobotę (8 maja) o godzinie 13 na stadionie przy ulicy Oporowskiej.
W ostatnich tygodniach Śląsk II miał pewne problemy w defensywie. O ile gra w ataku nie wyglądała najgorzej, bo wrocławianie dużo goli strzelali, to jednak równie sporo ich tracili (vide 3:2 z Bytovią Bytów, 0:6 z Chojniczanką Chojnice, 3:4 ze Stalą Rzeszów czy 1:4 z Sokołem Ostróda). Ten trend niejako odwrócił się, kiedy do obrony WKS-u wskoczył powracający po kontuzji Piotr Celeban. Niezwykle doświadczony ligowiec jest niczym profesor dla młodszych kolegów, służy radą i pomaga, ale co najważniejsze - gra WKS-u po prostu wygląda lepiej.

A za niezłą defensywną grą idą wyniki. Dwa ostatnie mecze to bezbramkowy remis z Hutnikiem Kraków, kiedy rywale właściwie nie potrafili stworzyć sobie dogodnej okazji czy wygrana 3:1 z pretendentem do awansu do Fortuna 1. Ligi, czyli GKS-em Katowice. Niewykluczone, że i w starciu z rezerwami Lecha Piotr Celeban pokieruje wrocławską obroną.

Oba zespoły są w zgoła odmiennym położeniu. Śląsk ustabilizował swoją pozycję w środkowej części tabeli i może nieśmiało myśleć o szturmie na miejsca barażowe, tymczasem Lech II znajduje się w strefie spadkowej i walczy o ligowy byt. Ostatnie trzy spotkania poznaniaków to remisy - 1:1 z Błękitnymi Stargard i bezbramkowe ze Skrą Częstochowa oraz Garbarnią Kraków. Dużo problemów rezerwom Lecha przysporzyła porażka z sąsiadem w tabeli, Olimpią Elbląg, która także walczy o pozostanie w eWinner 2. Lidze.

Oddajmy jeszcze "głos" liczbom. W 29 potyczkach Lech II zdobył 27 punktów (siedem zwycięstw, sześć remisów i szesnaście porażek), a ich bilans bramkowy wynosi 39:54. Liczba straconych goli jest jedną z największych w lidze.

W pierwszym meczu tych zespołów, jesienią we Wronkach, poznaniacy wygrali 2:1 po bramkach Oleksandra Jacenki i Tymoteusza Klupsia, natomiast Śląsk odpowiedział trafieniem Marcina Szpakowskiego. Teraz wrocławianie będą chcieli wziąć trzypunktowy rewanż za tamto spotkanie.

Początek spotkania w sobotę, 8 maja, o godzinie 13 na stadionie przy ulicy Oporowskiej. Mecz odbędzie się bez udziału publiczności, a trybuny będą zamknięte dla publiczności. Mecz będzie transmitowany na platformie sportize.pl (dla zarejestrowanych użytkowników - miesięczny abonament w wysokości 23,99) lub w aplikacji moblilnej eWinner (bezpłatnie).
Autor: Paweł Prochowski, Fot. Krystyna Pączkowska

Zobacz również