Wydarzenia

Śląsk II: Lider z wizytą na Oporowskiej

2022-04-22 11:00:00
W piątek - 22 kwietnia - piłkarze Śląska II Wrocław rozegrają kolejne spotkanie ligowe. Podopieczni Arkadiusza Batora będą szukać punktów w starciu z liderem rozgrywek, Stalą Rzeszów.
Śląsk II w ostatnim meczu - w Wielką Sobotę - zaliczył przełamanie. Nie było ono co prawda wymarzone, ale po pięciu porażkach z rzędu podopieczni Arkadiusza Batora w końcu zapunktowali. Rezerwy WKS-u zremisowały na wyjeździe z Sokołem Ostróda 1:1, a gola dla WKS-u strzelił Sebastian Bergier. Słabsza forma wrocławian sprawiła, że choć mają jeszcze całkiem sporą przewagę nad strefą spadkową, to i tak muszą spoglądać się za siebie. I zacząć zdobywać punkty, które pozwoliłyby im nie wikłać się w walkę o utrzymanie w eWinner 2. Lidze.

Na zupełnie przeciwległym biegunie jest najbliższy rywal Śląska II, Stal Rzeszów. Ekipa z Podkarpacia - choć w ostatnich spotkaniach złapała małą zadyszkę - jest liderem rozgrywek, jakiś czas temu obrała kurs na Fortuna 1. Ligę i na razie z niego nie zbacza. Co więcej - gdyby rzeszowianie wygrali ostatnie spotkanie z Ruchem Chorzów, mogliby już świętować promocję na zaplecze PKO Bank Polski Ekstraklasy. Tak się jednak nie stało - Niebiescy wygrali 2:1, ale i tak Stal jest w uprzywilejowanej pozycji.

W zespole z Rzeszowa nie brakuje uznanych nazwisk - Patryk Małecki, Paweł Oleksy czy Andreja Prokić mają za sobą grę na najwyższym szczeblu. Doskonale znany we Wrocławiu jest natomiast Krzysztof Danielewicz, również jeden z bardziej doświadczonych piłkarzy. Najskuteczniejszym strzelcem zespołu z jedenastoma trafieniami jest Damian Michalik, a niemal równie skuteczni są wspomniani Danielewicz, Prokić (po 8 goli) i Małecki (7 bramek).

Faworytem tego spotkania będą przyjezdni, podobnie było w pierwszym spotkaniu tych drużyn. Jesienią w Rzeszowie Śląsk II przegrał po emocjonującym meczu 3:4. Miejmy nadzieję, że przy Oporowskiej zobaczymy ładne gole, ale to wrocławianie będą lepsi o co najmniej jedno trafienie i w końcu odniosą zwycięstwo.

Początek spotkania w piątek (22 kwietnia) o godzinie 17:00. Transmisja na platformie sportize.pl oraz - bezpłatnie - w aplikacji mobilnej eWinner.
Autor: Paweł Prochowski, Fot. Adriana Ficek

Zobacz również