Wydarzenia

Śląsk II: Niebieskie wyzwanie

2021-11-05 18:00:00
W 16. kolejce eWinner 2. Ligi piłkarzy Śląska II Wrocław czeka nie lada wyzwanie. Podopieczni trenera Krzysztofa Wołczka jadą do Chorzowa, by tam powalczyć o punkty z miejscowym Ruchem. Początek spotkania o godzinie 18.
Wrocławianie jadą na trudny teren do Chorzowa podbudowaniu dwoma ostatnimi zwycięstwami. Piłkarze Śląska II przed tygodniem pokonali na własnym terenie pruszkowskiego Znicza 3:0, a jeszcze wcześniej w końcówce wydarli punkty Wiśle Puławy. Teraz jednak o zdobycz będzie bardzo trudno, choć wywiezienie punktów z Cichej nie jest niemożliwe. 

Najbliższy rywal WKS-u to pretendent do awansu do Fortuna 1. Ligi. Widać to po pozycji w tabeli, bo Niebiescy zajmują drugie miejsce zaraz za Stalą Rzeszów i mają kilka punktów przewagi nad trzecią Chojniczanką Chojnice. W piętnastu dotychczasowych meczach zgromadzili 31 punktów (9 zwycięstwa, 4 remisy i tylko 2 porażki), strzelając 22 gole i tracąc 13 bramek. 

W kadrze Ruchu nie ma wielu piłkarzy z ekstraklasowym doświadczeniem. Jest Łukasz Janoszka (259 meczów na najwyższym szczeblu), Tomasz Foszmańczyk i były piłkarz Śląska, Daniel Szczepan. I własnie Foszmańczyk i Janoszka, a także Michał Mokrzycki, są najskuteczniejszymi zawodnikami Niebieskich w tej rundzie.

Ruch Chorzów jest bardzo groźnym rywalem, ale ze stadionu przy Cichej można wywieźć punkty. Udowodniła do Wisła Puławy, która pokonała Niebieskich aż 4:2. I była to jedyna porażka chorzowian w tym sezonie. 

Ostatni raz zespoły Śląska II z Ruchem Chorzów zagrały ze sobą jeszcze w trzeciej lidze, w przerwanym przez pandemię sezonie. Wówczas wrocławianie zremisowali na wyjeździe z Ruchem 1:1, gola dla WKS-u strzelił Sebastian Bergier, a miejscowi odpowiedzieli trafieniem Mariusza Idzika. Dziś Idzik jest piłkarzem Śląska i niewykluczone, że pojawi się na murawie w sobotnim spotkaniu.

Początek spotkania o godzinie 18 w sobotę (6 listopada). Transmisja wideo z meczu będzie dostępna na platformie sportize.pl oraz - bezpłatnie - w aplikacji mobilnej eWinner.
Autor: Paweł Prochowski, Fot. Adriana Ficek

Zobacz również