Wydarzenia

Śląsk II: O pierwsze domowe zwycięstwo

2022-08-13 08:00:00
Już dziś o godzinie 13:00 na stadionie przy Oporowskiej Śląsk II Wrocław podejmie Olimpię Elbląg w ramach 6. kolejki eWinner 2 ligi. Wojskowi staną przed szansą na zdobycie pierwszego kompletu punktów na własnym boisku w tym sezonie.
Drużyna przyjezdnych rozpoczęła rozgrywki dość niemrawo, bo od porażki 0:1 z Górnikiem Polkowice oraz dwóch remisów - z Motorem Lublin i KKS Kalisz. Wydaje się jednak, że z czasem złapali rytm i do pojedynku ze Śląskiem podejdą po dublecie zwycięstw, w których nie stracili ani jednej bramki. Wygrana 1:0 z Pogonią Siedlce oraz przekonujące zwycięstwo 4:0 nad Stomilem Olsztyn pozwoliły Olimpii wspiąć się na piąte miejsce w tabeli.

Trochę gorzej wygląda sytuacja rezerw Śląska. Po derbowym zwycięstwie nad Zagłębiem II Lubin Wojskowi rzutem na taśmę urwali punkt Polonii Warszawa, a w ostatniej kolejce ulegli na wyjeździe Garbarni Kraków 1:3. Podopieczni Krzysztofa Wołczka po pięciu kolejkach mają na koncie pięć punktów. Do Olimpii tracą trzy oczka i aż… dziesięć miejsc w tabeli. Liczymy, że po dzisiejszym spotkaniu obie te drużyny będą już ze sobą sąsiadować.

Szanse na powyższy scenariusz wydają się być bardzo realne, bowiem Olimpia to drużyna, z którą Wojskowi osiągają korzystne rezultaty. Oba zespoły mierzyły się ze sobą w ostatnich latach czterokrotnie i za każdym razem górą byli wrocławianie! Bilans bramkowy 11:3 na korzyść gospodarzy tylko potwierdza fakt, że mają oni patent na dzisiejszego rywala. W świetnej formie od początku sezonu jest Krocz, który zdobywa bramki w niemal każdym spotkaniu, może i dziś znajdzie drogę do siatki?

Mecz rozpocznie się już dzisiaj o godzinie 13:00, zapraszamy do dopingu na stadionie przy ul. Oporowskiej 62. Bilety dostępne na bilety.slaskwroclaw.pl oraz w kasach biletowych przed meczem. Transmisje jak zwykle będzie można obejrzeć w serwisie WP Pilot.
Autor: Piotr Paluszek, Fot. Adriana Ficek

Zobacz również