Wydarzenia

Śląsk II: Odskoczyć od strefy spadkowej

2022-09-18 09:00:00
W niedzielne popołudnie drugi zespół Śląska Wrocław zmierzy się z kolejnym spadkowiczem z I ligi - Stomilem Olsztyn. Starcie z Górnikiem Polkowice bardzo dobrze ułożyło się dla podopiecznych Krzysztofa Wołczka i z nadzieją na sprawienie kolejnej niespodzianki przystąpią do dzisiejszego pojedynku.
Dzisiejszy rywal Śląska II jest na pewno w miejscu zupełnie innym w porównaniu do tego, jakie miał ambicje. Jeszcze nie tak dawno Stomil tworzył podwaliny pod długoterminowy cel, jakim miał być powrót na najwyższy poziom ligowy. Tymczasem wszystko poszło zgoła inaczej i mimo walki do samego końca ostatecznie doszło do spadku w sezonie 2021/2022.

Obecne rozgrywki rozpoczęły się w dobrym stylu dla Dumy Warmii - po bezbramkowym remisie z Kotwicą Kołobrzeg zawodnicy trenera Szymona Grabowskiego wygrali 6:2 z rezerwami Zagłębia Lubin. Od tamtego momentu jednak zaczęły sie problemy, Biało-niebiecy zwyciężyli tylko z Górnikiem Polkowice, regularnie tracili punkty i w efekcie dziś są na 12. miejscu - tuż za Śląskiem.

A wrocławianie obracają się za plecy i grają ze świadomością, że to będzie wymagający sezon. Drużyn będących w bliskim kontakcie punktowym jest wiele i to też powoduje, że każda zdobycz jest cenna. Zwycięstwo ze Stomilem pozwoliłoby bardziej oderwać się od strefy spadkowej oraz bezpośredniego sąsiada w tabeli. Aby to osiągnąć niezbędne będzie zagrać równie dobrze w obronie, jak tydzień temu z Pogonią Siedlce.

Pojedynek ze Stomilem Olsztynem rozpocznie się o godzinie 15.00 i będzie do obejrzenia w serwisie WP Pilot.
Autor: Kacper Rudzik

Zobacz również