Wydarzenia

Śląsk II: Po awans do Jeleniej Góry

2024-06-07 12:13:00
W ostatniej kolejce sezonu piłkarze Śląska II mogą wywalczyć mistrzostwo oraz awans do 2. ligi. Aby tak się stało, potrzebny jest jednak korzystny wynik w innym spotkaniu. Zapraszamy na zapowiedź wyjazdowego meczu Śląska II Wrocław z Karkonoszami Jelenia Góra rozgrywanego w ramach 34. kolejki III ligi gr. III.

ŚLĄSK II WROCŁAW

 

Wiemy, że mistrza, a tym samym drużynę, która awansuje do 2. ligi, poznamy dopiero w ostatniej kolejce. Wiemy, że na pewno będzie to Rekord Bielsko-Biała, albo Śląsk II Wrocław i wiemy, co musi się wydarzyć, aby to wrocławianie cieszyli się z awansu na szczebel centralny. Przy zwycięstwie podopiecznych trenera Hetela, każde potknięcie rywali z Bielska-Białej oznaczać będzie awans WKS-u. Przed Śląskiem II wyjazdowe spotkanie z Karkonoszami Jelenia Góra, z którym w tym kończącym się już sezonie 2023/24 mierzyła się pierwsza drużyna, choć de facto grali w większości piłkarze z rezerw. Miejmy nadzieje, że zebrane doświadczenie pomoże piłkarzom w zdobyciu trzech punktów, które być może zaważą o powrocie do drugiej ligi. Pomóc w tym zadaniu ma szczególnie Jakub Lutostański, który od momentu powrotu po kontuzji błyszczy formą strzelecką. Napastnik Śląska II zdobył 3 bramki w dwóch ostatnich meczach. 

 

SYLWETKA RYWALA – KARKONOSZE JELENIA GÓRA

 

Przeciwnicy z Jeleniej Góry do ostatniego spotkania w tym sezonie przystąpią z nadzieją na odwrócenie fatalnej passy bez zwycięstwa i godne pożegnanie się przed własną publicznością. Ostatni raz cieszyli się wygranego meczu 27 kwietnia, kiedy pokonali ostatnie w tabeli LZS Starowice Dolne. Od tamtej pory zanotowali 3 remisy i 4 porażki, w tym jedną dotkliwą, bo poniesioną w finale Dolnośląskiego Pucharu Polski. Podopieczni Jacka Kołodziejczyka spokojni są jednak utrzymania w III lidze, więc presja na zawodnikach ciążyć z pewnością nie będzie.

 

OSTATNI MECZ

 

Mroźną końcówką listopada oba zespoły spotkały się na stadionie przy ulicy Oporowskiej 62. Śląsk II pewnie zwyciężył wtedy w meczu 17. kolejki 3:0 po bramkach Jakuba Lutostańskiego, Aleksandra Wołczka i Huberta Muszyńskiego.

 

TABELA

 

Ostatni raz spoglądamy na tabelę III ligi. Zawodnicy, trener, sztab i kibice Śląska Wrocław muszą liczyć na Górnik Polkowice, który uda się na wyjazd do Bielska-Białej. Jeśli Górnikowi uda się zremisować bądź wygrać z Rekordem, sprawa awansu pozostanie tylko w gestii piłkarzy Śląska II.

1. Rekord Bielsko-Biała 72 pkt.
2. Śląsk II Wrocław 70 pkt.
.
.
.
10. Karkonosze Jelenia Góra 41 pkt.

 

Pierwszy gwizdek na stadionie przy ulicy Złotniczej 12 w Jeleniej Górze wybrzmi o godzinie 17:00. Podobnie jak w innych spotkaniach ostatniej kolejki, która rozgrywana jest niemal w całości równolegle.

Autor: Kacper Karolczyk, Fot. Krystyna Pączkowska

Zobacz również