Wydarzenia

Śląsk II: Prestiżowe starcie przy Oporowskiej

2022-05-14 06:00:00
W sobotę - 14 maja - piłkarze Śląska II Wrocław rozegrają ostatnie domowe starcie w tym sezonie. Rywalem podopiecznych Arkadiusza Batora będzie Ruch Chorzów. Początek spotkania o godzinie 17 na stadionie przy ulicy Oporowskiej.
Obie drużyny walczą o jak najlepsze miejsce w ligowej tabeli, ale w ich przypadku wszystko jest już jasne - Śląsk II ma zapewnione miejsce w eWinner 2. Lidze, z kolei Ruch Chorzów na pewno przystąpi do barażów o Fortuna 1. Ligę.

Niebiescy bez wątpienia są wielką firmą na piłkarskiej mapie Polski, która jest w trakcie swojej drogi na ekstraklasowe salony. W tym sezonie nie udało im się jednak wywalczyć bezpośredniego awansu do ligi wyżej - lepsze okazały się Stal Rzeszów i Chojniczanka Chojnice. Chorzowianie chcą jednak zająć najwyższe możliwe miejsce, by do barażów przystępować z najlepszej pozycji.

W dotychczasowych 32 spotkaniach Ruch wygrywał szesnaście razy, jedenastokrotnie dzielił się z rywalami punktami i poniósł pięć porażek. Ofensywa Niebieskich jest solidna, choć nie najlepsza z całej ligi, za to chorzowianie mogą poszczycić się najlepszą obroną. W tym sezonie w lidze Ruch stracił zaledwie 26 goli, co obok Motoru Lublin jest najlepszym wynikiem w eWinner 2. Lidze.

W kadrze najbliższego rywala WKS-u znajdziemy piłkarzy z ekstraklasową przeszłością - są nimi Łukasz Janoszka, Vanja Marković, Tomasz Foszmańczyk i doskonale znany we Wrocławiu Daniel Szczepan. I właśnie ten ostatni jest najskuteczniejszym zawodnikiem Ruchu.

Śląsk II Wrocław miał bardzo złą serię, a sytuacja robiła się coraz trudniejsza, ale na szczęście w decydującym momencie podopieczni Arkadiusza Batora pokonali 3:0 Wisłę Puławy, w kolejnym starciu - przed tygodniem - pokonali Znicza Pruszków 1:0 i zapewnili sobie utrzymanie. Teraz jednak będą chcieli pójść za ciosem i zrehabilitować się za ostatnią porażkę w Chorzowie. W listopadzie Śląsk uległ Ruchowi aż 2:5, a oba gole dla WKS-u zdobył Sebastian Bergier.

Początek spotkania w sobotę - 14 maja - o godzinie 17 na stadionie przy ulicy Oporowskiej. Transmisja z meczu dostępna będzie na platformie sportize.pl oraz - bezpłatnie - w aplikacji mobilnej eWinner.
Autor: Paweł Prochowski, Fot. Krystyna Pączkowska

Zobacz również