Wydarzenia

Śląsk II wrócił do treningów

2023-01-10 09:00:00
Piłkarze rezerw Śląska wznowili treningi drużynowe przed startem rundy wiosennej eWinner 2. Ligi. Przed podopiecznymi Krzysztofa Wołczka siedem tygodni intensywnych przygotowań, w trakcie których rozegrają osiem meczów kontrolnych.
Dla piłkarzy rezerw Śląska jest to kolejny etap przygotowań do sezonu. Wrocławianie wrócili w poniedziałek, 9 stycznia, ale nie ma mowy o "lekkim" początku czy dopiero wprowadzeniu do cięższych treningów.

- Wprowadzenie było przez ostatnie tygodnie, kiedy zawodnicy ćwiczyli indywidualnie. Od tego tygodnia trenujemy na pełnych obciążeniach - podkreśla szkoleniowiec Śląska II, Krzysztof Wołczek. Piłkarze rezerw WKS-u trenują z dużą intensywnością, zarówno na boisku, jak i na siłowni.

W ekipie Śląska II nie będzie wielu zmian personalnych. - Nikt z zespołu juniorów nie dołączy na stałe, ale piłkarze będą zapraszani na treningi w kolejnych tygodniach - w zależności od tego, kto się będzie wyróżniał w drużynie występującej w CLJ U19 - dodaje trener Wołczek.

Wrocławianie w czasie przygotowań rozegrają aż osiem sparingów. Pierwszy z nich zaplanowany jest już na najbliższą sobotę, a rywalem będzie trzecioligowa Stal Brzeg. Początek tego spotkania o godzinie 13:00 na stadionie Centrum Piłkarskiego Ślęzy na Kłokoczycach.Ponadto Śląsk II ma w swoim planie mecze z mocniejszymi zespołami, jak Warta Poznań (PKO BP Ekstraklasa) czy Odra Opole (I liga), ligowymi rywalami (Zagłębie II Lubin i Lech II Poznań) i drużynami z trzeciej ligi (oprócz wspomnianej Stali Brzeg także Polonia Nysa i Ślęza Wrocław). Jednym ze sparingpartnerów będzie również drużyna z Czech - FK Chlumec nad Cidlinou. Dodajmy, że w dniach 23-28 stycznia wrocławiania wyjadą na krótki obóz przygotowawczy do Strzegomia.

Pierwszy ligowy mecz podopieczni Krzysztofa Wołczka rozegrają w ostatni weekend lutego. Rywalem WKS-u będą rezerwy Zagłębia Lubin, a spotkanie to odbędzie się na stadionie przy ulicy Oporowskiej we Wrocławiu.

Plan przygotowań Śląska II:
9 stycznia - pierwszy trening drużynowy
14 stycznia - sparing ze Stalą Brzeg (Wrocław - Kłokoczyce, godz. 13:00)
21 stycznia - sparing z Odrą Opole (Wałbrzych)
23-28 stycznia - obóz w Strzegomiu
25 stycznia - sparing z Zagłębiem II Lubin (Strzegom)
28 stycznia - sparing z czeskim zespołem Chlumec nad Cidlinou (Strzegom)
4 lutego - sparing z Wartą Poznań (Grodzisk Wielkopolski)
10 lutego - sparing z Polonią Nysa (Wrocław - Kłokoczyce)
11 lutego - sparing z Lechem II Poznań (Poznań)
18 lutego - sparing ze Ślęzą Wrocław (Wrocław - Kłokoczyce)
Autor: Paweł Prochowski, Fot. Adriana Ficek

Zobacz również