Wydarzenia

Śląsk II: Zaczynamy rundę rewanżową

2022-11-05 07:00:00
W sobotnie popołudnie druga drużyna Śląska Wrocław zacznie rundę rewanżową rozgrywek eWinner 2. ligi. "Wiosnę" zaczynamy od starcia z sąsiadem w tabeli i beniaminkiem - Radunią Stężyca.
Pierwsze spotkanie tego sezonu obfitowało w emocje, Śląsk II walczył o pełną pulę, jednak za każdym razem, gdy Śląsk wychodził na prowadzenie, to Radunia była w stanie odrobić wynik. Ostatecznie pojedynek zakończył sie wynikiem 3:3, a bramki dla WKS-u zdobywali wtedy Olivier Wypart oraz dwie kolejne Szymon Krocz.

Wynik pierwszego spotkania zapowiadał to, jak będzie wyglądała dalsza część jesieni w wykonaniu obu zespołów. Tak samo rezerwy Śląska, jak i drużyna z pomorza większość część dotychczasowych rozgrywek spędziły w dolnych rejonach tabeli, jedynie z krótkim akcentem w pobliżu strefy barażowej. Podobnie też obie strony dzisiejszego starcia znacznie lepiej radzą sobie w meczach wyjazdowych, co teoretycznie powinno premiować rywali.

Minęło 17. kolejek i oba zespoły są w innym miejscu i otoczone innymi nastrojami. Jak podkreślał ostatnio trener Krzysztof Wołczek, wrocławianie odczuwają napięcie związane z walką o utrzymanie. Drużyna ta jednak ma odpowiednią jakość, aby ją uwolnić i zacząć stawiać kroki w górę tabeli. Dziś nadarza się do tego pierwsza okazja - Śląsk II vs Radunia - pierwszy gwizdek o godzinie 13.00 na stadionie przy ul. Oporowskiej 62.
Autor: Kacper Rudzik, Fot. Krystyna Pączkowska

Zobacz również