Wydarzenia

Śląsk II: Zaskoczyć faworyta

2022-10-16 09:01:02
W niedzielne popołudnie do Wrocławia przyjedzie 4. drużyna eWinner 2. Ligi - Wisła Puławy. Dla podopiecznych Krzysztofa Wołczka nie oznacza to łatwego zadania, jednak poniesieni wysoką wygraną we Wronkach mogą szukać swoich możliwości do sprawienia niespodzianki.
Drużyna trenera Mariusza Pawlaka stawia kolejne kroki w rozwoju - po awansie w sezonie 2020/21 wypracowała spokojne utrzymanie na poziomie centralnym, kończąc rozgrywki o pozycję wyżej od Śląska II Wrocław, czyli na miejscu 11. Teraz zajmuje miejsce w czołówce tabeli co jasno wskazuje, że biało-niebiescy nawiązują do ambicji sprzed kilku lat, kiedy to nawet przez krótki okres grali na zapleczu ekstraklasy.

Co ważne, dużą część swojego dorobku punktowego puławianie wypracowali w starciach domowych, to jest aż 16 z 24 zdobytych punktów. W delegacjach już tak dobrze sobie nie radzą, dotychczas zanotowali w pojedynkach tego typu po dwa zwycięstwa, remisy i porażki. To mógłby być pozytywny czynnik, jednak wiemy, że z drugiej strony podopieczni trenera Krzysztofa Wołczka lepiej odnajdują się właśnie w wyjazdach niż na Oporowskiej.

Jest jeszcze jeden czynnik, na który warto zwrócić uwagę - poprzedni sezon, który nie był najłatwiejszy dla rezerw Śląska, a mimo to oba pojedynki z Wisłą Puławy zakończyły się wygranymi, najpierw 1:0 jeszcze pod wodzą aktualnego szkoleniowca WKS-u, a w rundzie rewanżowej na Oporowskiej 3:0, które było jednocześnie pierwszym zwycięstwem pod wodzą ówszesnego trenera - Arkadiusza Batora.

Dziś jeszcze jeden akcent z przeszłości nas czeka - w barwach gości najprawdopodobniej wystąpi wychowanek Śląska, który spędził kilka lat w naszej akademii, czyli Łukasz Wiech. Ten od lutego 2021 roku (z krótkimi przerwami) reprezentuje barwy Wisły Puławy, w aktualnym sezonie jest żelaznym obrońcą biało-niebieskich, w 13 z 14 spoktań rozegrał 90 minut, pauzował tylko raz za kartki.

Czy Wojskowi sprawią niespodziankę, a jednoczneśnie podreperują domowy bilans? Jak wypadnie przeciwko swoim dawnym kolegom Łukasz Wiech? O tym przekonamy się o godzinie 13.00 kiedy to na Oporowskiej wybrzmi pierwszy gwizdek, gdzie zapraszamy do dopingowania naszych zawodników. Bilety są dostępne na bilety.slaskwroclaw.pl oraz w kasach biletowych przed meczem. Oczywiście dostępna też będzie transmisja w serwisie WP Pilot.
Autor: Kacper Rudzik, Fot. Krystyna Pączkowska

Zobacz również