Wydarzenia

Śląsk U15 z brązowym medalem w Niemczech

2022-06-06 13:15:00
Śląsk Wrocław U15 zajął 3. miejsce na turnieju rozegranym w niemieckiej Vechcie. W pokonanym polu wrocławianie pozostawili rówieśników z m.in. Vitesse Arnhem, HJK Helsinki czy FC Utrecht.
Dla zespołu do lat 15 był to już kolejny - po wyjazdach do Niemiec i Turcji - zagraniczny turniej. W pierwszej fazie zawodów w Vechcie Śląsk rozegrał sześć spotkań i w każdym z nich udało mu się zapunktować. Rywalami WKS-u byli kolejno JSG Langforden (4:0), SV Meppen (1:0), FC Kopenhaga (0:0), FC Utrecht (2:0), Brondby Kopenhaga (0:0) oraz HJK Helsinki (2:0). 

Cztery zwycięstwa i dwa remisy pozwoliły wrocławianom na grę w meczu o 3. miejsce. W walce o brązowe medale Śląsk pokonał holenderski Vitesse Arnhem 3:0. W całym turnieju, tj. przez 210 minut czasu gry, WKS nie stracił ani jednej bramki.Warto podkreślić, że zespół U15 powtórzył wyczyn drużyny z rocznika 2003, która w 2018 roku również na turnieju w niemieckiej Vechcie także wywalczyła brązowe medale. Wówczas na dwóch pierwszych miejscach uplasowały się węgierski Honved i belgijski Genk. W tegorocznej edycji zawodów złoto przypadło Brondby Kopenhaga. Drugą pozycję zajęła FC Kopenhadze.

Pro-Turnieje, dziękujemy za kolejne zagraniczne zaproszenie!
 
Autor: Krzysztof Dziadek, Fot. Pro-Turnieje

Zobacz również