Wydarzenia

U12 i U13: Nie przestraszyli się Sparty | Interliga

2021-11-13 10:00:00
Interliga ponownie zawitała do Wrocławia. Chłopcy z zespołów U12 i U13 tym razem gościli Spartę Praga i MFK Vitkovice.
Zespół U13 mierzył się ze Spartą Praga i MFK Vitkovice. Młodzi Trójkolorowi w spotkaniu ze Spartą spisali się bardzo dobrze i potrafili narzucić swój styl gry. Świetnie funkcjonował pressing i nie brakowało sytuacji pod bramką rywala. Jedną z nich wykorzystał Mateusz Moskaluk. Niestety, Śląsk stracił gola w końcówce i spotkanie zakończyło się remisem 1:1. 

Mecz z MFK Vitkovice również toczył się pod dyktando naszych zawodników, jednak tym razem wynik był dużo bardziej okazały. WKS wygrał aż 5:1, a na listę strzelców wpisali się Moskaluk, Kleczewski, Kędra, Oprzalski i zawodnik testowany.

Skład Śląska U13: Pytlak, Malinowski, Kołakowski, Fitowski, Gierko, Moskaluk, Czyzio, Kleczewski, Szywała, Stój, Gabryś, Błaszczyk, Oprzalski, Kadej, Czarkowski, Kędra, Zawadzki, Potycz, Bremer, trzech zawodników testowanych.

Śląsk U12 dominował w starciu ze Spartą, jednak goście skutecznie się bronili i wyprowadzali kontrataki, które potrafili zamieniac na bramki. Podopieczni trenera Borgmana nie poddawali się jednak i w końcu dobra postawa poskutkowała zdobytymi bramkami. Ostatecznie, mimo znacznej przewagi WKS-u spotkanie zakończyło się wynikiem 3:3. Na listę strzelców wpisywali się Mazan i Szuba (2).

Skład Śląska U12: Dębowski, Pawelec, Zarówny, Gilewski, Koziej, Mazan, Wowczak, Szuba, Lisowski, Bazylewicz, Rymut, Pawłowicz, Malik

Galeria zdjęć

Autor: Grzegorz Krawczyk, Fot. Adriana Ficek

Zobacz również