Wydarzenia

U15: Derbowe wyzwanie

2023-03-10 23:30:00
Po udanej inauguracji rundy wiosennej - i zwycięstwie 4:2 z Rakowem Częstochowa - piłkarzy Śląska Wrocław z zespołu U15 czeka kolejne wyzwanie. Podopieczni Pawła Dziakowicza zmierzą się z Miedzą Legnica. Początek starcia w sobotę (11 marca) o godzinie 13:00.
Miedź Legnica jest beniaminkiem w Centralnej Lidze Juniorów U15, ale już w pierwszym meczu pokazała, że nie będzie zespołem odstającym od stawki. Legniczanie mierzyli się na trudnym terenie z Górnikiem Zabrze i po emocjonującym spotkaniu wygrali 4:3, zdobywając bramkę w końcówce spotkania.

Jednocześnie sobotnie spotkanie będzie starciem dwóch niepokonanych zespołów. Miedź pokonała Górnika Zabrze, a Śląsk na inaugurację wygrał z Rakowem Częstochowa 4:2. Lepiej tamto spotkanie rozpoczęli zawodnicy z Częstochowy, którzy zaraz po rozpoczęciu objęli prowadzenie, jednak Śląsk wrócił do gry po dwóch golach Jakuba Pakosza. W drugiej połowie wrocławianie kontrolowali przebieg wydarzeń i odnieśli zasłużone zwycięstwo.

Teraz podopieczni Pawła Dziakowicza będą chcieli pójść za ciosem i potwierdzić, że są zespołem aspirującym do czołowych miejsc w Centralnej Lidze Juniorów.

Początek spotkania o godzinie 13:00 na boisku przy ulicy Sztabowej we Wrocławiu.
Autor: Paweł Prochowski, Fot. Adriana Ficek

Zobacz również